OFICJALNIE: Alfredo Morales w New York City

OFICJALNIE: Alfredo Morales w New York City
Redakcja
Redakcja
Źródło: NYCFC

New York City FC ogłosiło pozyskanie Alfredo Moralesa z Fortuny Düsseldorf.

Urodzony w Berlinie reprezentant Stanów Zjednoczonych (ojciec Amerykanin, matka Niemka) rozegrał ponad 100 spotkań w Bundeslidze oraz na zapleczu niemieckiej ekstraklasy dla Herthy Berlin, FC Ingolstadt 04 oraz Fortuny Düsseldorf. Teraz 30-latek spróbuje swoich sił w ojczyźnie.

Z New York City FC podpisał kontrakt do końca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

Jak podkreśla sam piłkarz, spełnia się jego marzenie.

- Jestem naprawdę wdzięczny, że tu mogę tu być. Dla mnie jako zawodnika to duży krok. Jako Amerykanin zawsze marzyłem o grze w MLS. Chciałem tu mieszkać i robić to, co kocham - powiedział.

Natomiast dyrektor sportowy liczy, że Amerykanin znacząco wzmocni linię pomocy.

- Wprowadzi inną dynamikę do naszej pomocy. Ma styl gry, który będzie pasował do naszych piłkarzy. Jest bardzo techniczny i może pełnić wiele ról w środku pola. Jednocześnie wniesie mentalną agresję do naszej gry - powiedział David Lee.

W obecnej kampanii Alferdo Morales rozegrał 17 spotkań w barwach Fortuny Düsseldorf.

W zeszłym sezonie New York City FC awansowało do play-offów, jednak odpadło w pierwszym meczu przeciwko Orlando City po rzutach karnych.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy