OFICJALNIE: Alfredo Morales w New York City

OFICJALNIE: Alfredo Morales w New York City
Redakcja
Redakcja
Źródło: NYCFC

New York City FC ogłosiło pozyskanie Alfredo Moralesa z Fortuny Düsseldorf.

Urodzony w Berlinie reprezentant Stanów Zjednoczonych (ojciec Amerykanin, matka Niemka) rozegrał ponad 100 spotkań w Bundeslidze oraz na zapleczu niemieckiej ekstraklasy dla Herthy Berlin, FC Ingolstadt 04 oraz Fortuny Düsseldorf. Teraz 30-latek spróbuje swoich sił w ojczyźnie.

Z New York City FC podpisał kontrakt do końca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok.

Jak podkreśla sam piłkarz, spełnia się jego marzenie.

- Jestem naprawdę wdzięczny, że tu mogę tu być. Dla mnie jako zawodnika to duży krok. Jako Amerykanin zawsze marzyłem o grze w MLS. Chciałem tu mieszkać i robić to, co kocham - powiedział.

Natomiast dyrektor sportowy liczy, że Amerykanin znacząco wzmocni linię pomocy.

- Wprowadzi inną dynamikę do naszej pomocy. Ma styl gry, który będzie pasował do naszych piłkarzy. Jest bardzo techniczny i może pełnić wiele ról w środku pola. Jednocześnie wniesie mentalną agresję do naszej gry - powiedział David Lee.

W obecnej kampanii Alferdo Morales rozegrał 17 spotkań w barwach Fortuny Düsseldorf.

W zeszłym sezonie New York City FC awansowało do play-offów, jednak odpadło w pierwszym meczu przeciwko Orlando City po rzutach karnych.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy