OFICJALNIE: Alphonso Davies już w Monachium

OFICJALNIE: Alphonso Davies już w Monachium
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bayern Monachium

Alphonso Davies będzie trenował z Bayernem Monachium do końca rundy jesiennej. W styczniu formalnie wzmocni zespół.

25 lipca 2018 roku „Gwiazda Południa” poinformowała, że w styczniu 2019 roku dołączy do niej wielki talent kanadyjskiej piłki. 

18-letni Alphonso Davies od dwóch lat zbierał ogromne pochwały w Major League Soccer, gdzie grał dla Vancouver Whitecaps. Nim lewoskrzydłowy rozpoczął treningi z mistrzem Niemiec, na amerykańskich i kanadyjskich boiskach rozegrał 33 spotkania w zakończonym już sezonie, strzelił osiem goli i zanotował dziesięć asyst.

 
Piłkarz urodzony w 2000 roku ma już na swoim koncie dziewięć występów w dorosłej reprezentacji Kanady, które okrasił trzema golami. 

20 listopada Davies przybył do Monachium, przeszedł testy medyczne, a następnie odbył trening z bawarskim zespołem. 18-latek z Bayernem będzie trenował do końca rundy jesiennej, a po wznowieniu rozgrywek zostanie pełnoprawnym członkiem zespołu, podpisując kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. „Die Rotten” zapłacą Vancouver 10 milionów euro.


Tym samym pierwszą okazję do debiutu zawodnik o liberyjskich korzeniach może otrzymać już 18 stycznia. Tego dnia Bawarczycy zmierzą się z Hoffenheim.

KAROL BRANDT

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy