Oficjalnie: Altintop w Augsburgu

Oficjalnie: Altintop w Augsburgu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: FC Augsburg

Halil Altintop wraca do Bundesligi. 30-latek, który w miniony weekend rozwiązał kontrakt z Trabzonsporem zdecydował się związać swoją przyszłość z Augsburgiem.

Turek, który dołączył do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu, podpisał dwuletnią umowę i otrzymał koszulkę z numerem siedem. Tym samym skrzydłowy wraca do Niemiec, gdzie wcześniej reprezentował barwy Kaiserslautern, Schalke i Eintrachtu. W sumie w ponad 200 występach w Bundeslidze zdobył 47 bramek. 

- Cieszymy się, że Halil rozwiązał swoją umowę z Trabzonsporem, gdyż inaczej jego transfer nie byłby możliwy. Altintop miał kilka propozycji, ale ostatecznie wybrał naszą, z czego jest nam niezmiernie miło - powiedzial dyrektor sportowy, Stefan Reuter. 

- On będzie ogromnym wzmocnieniem w grze ofensywnej. Ma ogromne umiejętności i niezbędne doświadczenie, która będzie pomocne nie tylko na boisku, ale także w szatni - skomentował ten transfer szkoleniowiec drużyny.

- Wspaniale jest wrócić do kraju, w którym przeżyło się najlepsza lata swojej kariery. Nie mogę się doczekać, kiedy zadebiutuję w nowej drużynie - powiedział sam piłkarz.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy