Oficjalnie: Altintop w Augsburgu

Oficjalnie: Altintop w Augsburgu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: FC Augsburg

Halil Altintop wraca do Bundesligi. 30-latek, który w miniony weekend rozwiązał kontrakt z Trabzonsporem zdecydował się związać swoją przyszłość z Augsburgiem.

Turek, który dołączył do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu, podpisał dwuletnią umowę i otrzymał koszulkę z numerem siedem. Tym samym skrzydłowy wraca do Niemiec, gdzie wcześniej reprezentował barwy Kaiserslautern, Schalke i Eintrachtu. W sumie w ponad 200 występach w Bundeslidze zdobył 47 bramek. 

- Cieszymy się, że Halil rozwiązał swoją umowę z Trabzonsporem, gdyż inaczej jego transfer nie byłby możliwy. Altintop miał kilka propozycji, ale ostatecznie wybrał naszą, z czego jest nam niezmiernie miło - powiedzial dyrektor sportowy, Stefan Reuter. 

- On będzie ogromnym wzmocnieniem w grze ofensywnej. Ma ogromne umiejętności i niezbędne doświadczenie, która będzie pomocne nie tylko na boisku, ale także w szatni - skomentował ten transfer szkoleniowiec drużyny.

- Wspaniale jest wrócić do kraju, w którym przeżyło się najlepsza lata swojej kariery. Nie mogę się doczekać, kiedy zadebiutuję w nowej drużynie - powiedział sam piłkarz.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy