OFICJALNIE: André Hahn zakończył karierę

OFICJALNIE: André Hahn zakończył karierę fot. Shutterstock
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Cuxhavener Nachrichten

André Hahn na łamach „Cuxhavener Nachrichten” przekazał, że zdecydował się odwiesić piłkarskie buty na kołek. 33-latek swój ostatni występ zanotował w październiku 2022 roku.

André Hahn w wieku 33 lat zdecydował o zakończeniu swojej piłkarskiej kariery. Skrzydłowy najlepiej jest kojarzony z występów dla FC Augsburg, bo dla tego zespołu rozegrał w swojej karierze aż 171 spotkań, w których zanotował 36 bramek oraz 31 asyst.

Z tym klubem związał się już zimą 2013 roku, kiedy wyciągnięto go z trzecioligowego Kickers Offenbach. Niemiec opuścił jednak Bawarię już po pół roku i przeniósł się do Borussii Mönchengladbach, gdzie wystąpił 93 razy.

Właśnie jako zawodnik tego klubu zaliczył swój jedyny występ w reprezentacji Niemiec. 13 maja 2014 roku Joachim Löw postanowił sprawdzić go w towarzyskim spotkaniu przeciwko Polsce, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

Kolejnym przystankiem w karierze skrzydłowego był Hamburg, jednak już po roku zdecydował się on na powrót do Augsburga.

W tym zespole Hahn występował przez kolejne pięć lat, aż do wygaśnięcia umowy latem zeszłego roku. Ostatni występ zanotował jednak w październiku 2022 roku, bo od tamtego czasu zmagał się z uszkodzeniem chrząstki.

Ten uraz sprawił, że nie umiał znaleźć już zatrudnienia i właśnie on jest bezpośrednią przyczyną decyzji o zakończeniu kariery przez 33-latka, o czym poinformował na łamach „Cuxhavener Nachrichten”.

Łączny bilans Hahna w Bundeslidze to 250 spotkań, w których zdobył 49 bramek i zaliczył 31 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy