OFICJALNIE: Andrea Pirlo został trenerem

OFICJALNIE: Andrea Pirlo został trenerem fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Juventus

Andrea Pirlo został szkoleniowcem drużyny Juventusu do lat 23.

Rozpoczęcie kariery trenerskiej przez 41-letniego Pirlo było zapowiadane od dłuższego czasu. W kierunku legendy włoskiej piłki spoglądało kilka klubów. Na razie nie obejmie on żadnego seniorskiego zespołu, tylko poprowadzi drużynę Juventusu do lat 23.

Pirlo reprezentował barwy turyńskiego klubu jako zawodnik między 2011 a 2015 rokiem. W tym czasie rozegrał 164 spotkania i sięgnął z nim m.in. po cztery mistrzostwa Włoch. Potem zdecydował się na przenosiny do New York City FC, gdzie występował jeszcze przez dwa i pół roku. Na początku 2018 zawiesił buty na kołku.

W przeszłości Pirlo był związany również z Brescią, Interem, Regginą oraz Milanem. W reprezentacji Włoch rozegrał 116 meczów.

Drużyna rywalizuje w Serie C, a więc na trzecim szczeblu włoskich rozgrywek. W ostatnim sezonie zajęła dziesiąte miejsce w tabeli grupy A.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy