OFICJALNIE: Andreazzoli zwolniony z Genoi

OFICJALNIE: Andreazzoli zwolniony z Genoi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Genoa CFC | Il Secolo XIX

Z powodu niezadowalających wyników Genoa CFC zdecydowała się zwolnić Aurelio Andreazzolego. Jest następcą będzie Thiago Motta.

Blisko 66-letni Włoch w końcówce poprzedniego sezonu został zatrudniony przez Empoli z jasnym celem utrzymania zespołu w Serie A. I choć ta sztuka mu się nie udała, zapracował on sobie na pracę w Genoi.

W klubie z Ligurii oczekiwano sobie po nim bardzo wiele i początek sezonu pokazał, że nie bez kozery. W pierwszych trzech meczach „Rossoblu” dwukrotnie wygrali i raz zremisowali. Ta sielanka nie potrwała jednak długo, bowiem już w kolejnych sześciu spotkaniach zgarnęli oni tylko punkt.

Czara goryczy została przelana w ostatni weekend, kiedy to Parma obnażyła wszelkie słabości Genoi wygrywając aż 5:1. Wówczas Enrico Preziosi, prezes klubu, rozpoczął rozmowy w Thiago Mottą i kiedy zaczęły one zmierzać we właściwym kierunku, postanowił on zwolnić Aurelio Andreazzolego, który poprowadził zespół w raptem dziewięciu oficjalnych meczach.

Włoskie media donoszą, że były trener Paris Saint-Germain do lat 19 zaakceptował już ofertę „Rossoblu” i w najbliższym czasie powinien zostać wydany stosowany komunikat. Niektórzy obawiają się jednak, że 37-latek ma zbyt małe doświadczenie (i kwalifikacje), aby prowadzić Genoę. Przeciwnego zdania jest sternik klubu.

– Motta ma jasne pomysły i świetną markę. Jestem pewien, że jeszcze wszystkich pozytywnie zaskoczy. Ma w sobie taką samą determinację, jaką posiadał jako piłkarz. Dobrze zna Genoę i widział wszystkie nasze mecze, dlatego wie, co należy zrobić, aby wpłynąć pozytywnie na nasz zespół – oświadczył w rozmowie z „Il Secolo XIX”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy