OFICJALNIE: Andreazzoli zwolniony z Genoi

OFICJALNIE: Andreazzoli zwolniony z Genoi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Genoa CFC | Il Secolo XIX

Z powodu niezadowalających wyników Genoa CFC zdecydowała się zwolnić Aurelio Andreazzolego. Jest następcą będzie Thiago Motta.

Blisko 66-letni Włoch w końcówce poprzedniego sezonu został zatrudniony przez Empoli z jasnym celem utrzymania zespołu w Serie A. I choć ta sztuka mu się nie udała, zapracował on sobie na pracę w Genoi.

W klubie z Ligurii oczekiwano sobie po nim bardzo wiele i początek sezonu pokazał, że nie bez kozery. W pierwszych trzech meczach „Rossoblu” dwukrotnie wygrali i raz zremisowali. Ta sielanka nie potrwała jednak długo, bowiem już w kolejnych sześciu spotkaniach zgarnęli oni tylko punkt.

Czara goryczy została przelana w ostatni weekend, kiedy to Parma obnażyła wszelkie słabości Genoi wygrywając aż 5:1. Wówczas Enrico Preziosi, prezes klubu, rozpoczął rozmowy w Thiago Mottą i kiedy zaczęły one zmierzać we właściwym kierunku, postanowił on zwolnić Aurelio Andreazzolego, który poprowadził zespół w raptem dziewięciu oficjalnych meczach.

Włoskie media donoszą, że były trener Paris Saint-Germain do lat 19 zaakceptował już ofertę „Rossoblu” i w najbliższym czasie powinien zostać wydany stosowany komunikat. Niektórzy obawiają się jednak, że 37-latek ma zbyt małe doświadczenie (i kwalifikacje), aby prowadzić Genoę. Przeciwnego zdania jest sternik klubu.

– Motta ma jasne pomysły i świetną markę. Jestem pewien, że jeszcze wszystkich pozytywnie zaskoczy. Ma w sobie taką samą determinację, jaką posiadał jako piłkarz. Dobrze zna Genoę i widział wszystkie nasze mecze, dlatego wie, co należy zrobić, aby wpłynąć pozytywnie na nasz zespół – oświadczył w rozmowie z „Il Secolo XIX”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy