Thiago Motta rozpoczyna karierę trenerską na najwyższym poziomie?!

Thiago Motta rozpoczyna karierę trenerską na najwyższym poziomie?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TUTTOmercatoWEB.com | Nicolò Schira

Już wkrótce dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej w Genoi. Aurelio Andreazzolego zastąpi najprawdopodobniej Thiago Motta.

„Rossoblu” w bieżącym sezonie wygrali tylko jedno z ośmiu dotychczas rozegranych spotkań. Na domiar złego w ostatniej kolejce przytrafiła się im wstydliwa porażka z Parmą w stosunku 1:5. W efekcie Enrico Preziosi, prezes klubu, rozpoczął poszukiwania następcy blisko 66-letniego szkoleniowca.

Według serwisu internetowego tuttomercatweb.com faworytem sternika Genoi jest Thiago Motta, który cieszy się sporym uznaniem na Półwyspie Apenińskim. Z drugiej strony Włoch urodzony w Brazylii nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w prowadzeniu zespołu, gdyż dotychczas pracował on tylko w zespole do lat 19 Paris Saint-Germain. Poza tym jest w trakcie zdobywania kwalifikacji potrzebnych do zasiadania na ławce trenerskiej klubu pierwszoligowego.

Mając to na uwadze, 37-latkowi w Genoi musiałby towarzyszyć ktoś z licencją, która spełnia wszystkie normy w Serie A. Kimś takim jest Roberto Murgita, trener drużyny do lat 17.

Zbierając to wszystko w jedną całość, Preziosi już rozpoczął rozmowy z Mottą, a jeśli potoczą się one po myśli prezesa włoskiej ekipy, jeszcze dzisiaj były zawodnik takich klubów jak FC Barcelona czy Inter Mediolan może zastąpić Andreazzolego.

Inni kandydaci to Massimo Carrera (ostatnio Spartak Moskwa) i Francesco Guidolin (w 2016 roku trenował Swansea City).

Genoa obecnie zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli Serie A i ma na swoim koncie zaledwie pięć punktów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy