Oficjalnie: Andrzej Kobylański dyrektorem sportowym Korony Kielce

Oficjalnie: Andrzej Kobylański dyrektorem sportowym Korony Kielce
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Korona Kielce

Andrzej Kobylański został nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce.

Były reprezentant Polski i srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie podpisał już umowę z klubem z województwa świętokrzyskiego.

- Zastanawiałem się bardzo krótko. Na rozmowę z prezesem umówieni byliśmy na czwartek i bardzo szybko doszliśmy do wspólnego zdania, dlatego decyzja była szybka. Korona jest stabilnym klubem w naszej ekstraklasie i jest moim zdaniem dobrze zarządzana. Chciałem się tu sprawdzić. - powiedział świeżo upieczony dyrektor sportowy na konferencji prasowej.

Kobylański swoją piłkarską karierę rozpoczynał w KSZO Ostrowiec. Potem grał między innymi w 1. FC Köln, Energie Cottbus, Hannoverze 96 czy Widzewie Łódź.

Po zawieszeniu butów na kołku zajmował się skautingiem w Niemczech, a teraz zdecydował się na pracę w Koronie Kielce, gdzie skupi się głównie na szukaniu nowych zawodników.

- Decyzje transferowe na pewno muszą być podejmowane w konsultacji z trenerem i prezesem. To przede wszystkim szkoleniowiec musi poinformować na jaką pozycję potrzebuje zawodników. Wtedy będę się starał pomóc razem z prezesem. - powiedział Kobylański.

Dyrektor sportowy nadmienił też, że jak będzie miał do wyboru ściągnąć po obcokrajowca lub Polaka, to bez wahania wybierze rodaka, któremu dałby szansę gry w Kielcach.

- Wszystko zależy od tego co piłkarz potrafi, dlatego to powinna być decyzja trenera. Jeśli jednak zarówno Polak, jak i obcokrajowiec są na równi, to wolałbym naszego zawodnika. - dodał Kobylański.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy