Oficjalnie: Andrzej Kobylański dyrektorem sportowym Korony Kielce

2013-01-11 13:56:02; Aktualizacja: 11 lat temu
Oficjalnie: Andrzej Kobylański dyrektorem sportowym Korony Kielce Fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Korona Kielce

Andrzej Kobylański został nowym dyrektorem sportowym Korony Kielce.

Były reprezentant Polski i srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie podpisał już umowę z klubem z województwa świętokrzyskiego.

- Zastanawiałem się bardzo krótko. Na rozmowę z prezesem umówieni byliśmy na czwartek i bardzo szybko doszliśmy do wspólnego zdania, dlatego decyzja była szybka. Korona jest stabilnym klubem w naszej ekstraklasie i jest moim zdaniem dobrze zarządzana. Chciałem się tu sprawdzić. - powiedział świeżo upieczony dyrektor sportowy na konferencji prasowej.

Kobylański swoją piłkarską karierę rozpoczynał w KSZO Ostrowiec. Potem grał między innymi w 1. FC Köln, Energie Cottbus, Hannoverze 96 czy Widzewie Łódź.

Po zawieszeniu butów na kołku zajmował się skautingiem w Niemczech, a teraz zdecydował się na pracę w Koronie Kielce, gdzie skupi się głównie na szukaniu nowych zawodników.

- Decyzje transferowe na pewno muszą być podejmowane w konsultacji z trenerem i prezesem. To przede wszystkim szkoleniowiec musi poinformować na jaką pozycję potrzebuje zawodników. Wtedy będę się starał pomóc razem z prezesem. - powiedział Kobylański.

Dyrektor sportowy nadmienił też, że jak będzie miał do wyboru ściągnąć po obcokrajowca lub Polaka, to bez wahania wybierze rodaka, któremu dałby szansę gry w Kielcach.

- Wszystko zależy od tego co piłkarz potrafi, dlatego to powinna być decyzja trenera. Jeśli jednak zarówno Polak, jak i obcokrajowiec są na równi, to wolałbym naszego zawodnika. - dodał Kobylański.