OFICJALNIE: Angel Gomes piłkarzem Lille. Od razu został wypożyczony

OFICJALNIE: Angel Gomes piłkarzem Lille. Od razu został wypożyczony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lille

Angel Gomes został zawodnikiem Lille. Dopiero dzisiaj francuski klub potwierdził pozyskanie piłkarza, chociaż już wcześniej było wiadomo, że powędruje na wypożyczenie do Boavisty.

Angielski pomocnik, który przez 14 lat był związany z Manchesterem United, podpisał z Lille kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Do nowego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu. W najbliższym sezonie Gomes nie będzie jednak występował we Francji, ponieważ został od razu wypożyczony do Boavisty.  

Gomes szkolił się w MU od 2006 roku. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, zadebiutował w pierwszym zespole, mając na karku raptem 16 lat i 263 dni. Później nie było już tak dobrze. Łącznie rozegrał w nim 10 meczów.  

„Czerwone Diabły” chciały przedłużyć kontrakt z 19-letnim Gomesem, ale piłkarz miał odrzucić wszystkie przedstawione mu propozycje. Zdaniem brytyjskich mediów jego otoczenie uznało, że nie są one wystarczająco atrakcyjne.  

Lille to czwarta drużyna ostatniego sezonu Ligue 1. Boavista zakończyła rozgrywki na dwunastej lokacie w tabeli portugalskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy