OFICJALNIE: Angel Gomes piłkarzem Lille. Od razu został wypożyczony

OFICJALNIE: Angel Gomes piłkarzem Lille. Od razu został wypożyczony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lille

Angel Gomes został zawodnikiem Lille. Dopiero dzisiaj francuski klub potwierdził pozyskanie piłkarza, chociaż już wcześniej było wiadomo, że powędruje na wypożyczenie do Boavisty.

Angielski pomocnik, który przez 14 lat był związany z Manchesterem United, podpisał z Lille kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Do nowego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu. W najbliższym sezonie Gomes nie będzie jednak występował we Francji, ponieważ został od razu wypożyczony do Boavisty.  

Gomes szkolił się w MU od 2006 roku. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, zadebiutował w pierwszym zespole, mając na karku raptem 16 lat i 263 dni. Później nie było już tak dobrze. Łącznie rozegrał w nim 10 meczów.  

„Czerwone Diabły” chciały przedłużyć kontrakt z 19-letnim Gomesem, ale piłkarz miał odrzucić wszystkie przedstawione mu propozycje. Zdaniem brytyjskich mediów jego otoczenie uznało, że nie są one wystarczająco atrakcyjne.  

Lille to czwarta drużyna ostatniego sezonu Ligue 1. Boavista zakończyła rozgrywki na dwunastej lokacie w tabeli portugalskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy