OFICJALNIE: Angeliño opuścił RB Lipsk

OFICJALNIE: Angeliño opuścił RB Lipsk fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Hoffenheim

To już przesądzone - Angeliño spędzi najbliższe miesiące w Hoffenheim.

Angeliño został wypożyczony z RB Lipsk do Hoffenheim na sezon 2022/2023. Kluby tego nie potwierdziły, ale Fabrizio Romano informował wcześniej, że w umowie między nimi zawarto opcję wykupu za 20 milionów euro. Transfer za taką kwotę byłby największym w historii Hoffenheim.

- Angeliño to zawodnik, który ma wybitne umiejętności piłkarskie, które przez długi czas demonstrował zarówno w Bundeslidze, jak i na europejskiej scenie. Fakt, że piłkarz tej klasy świadomie i z pełnym przekonaniem wybiera Hoffenheim, mimo że w swojej obecnej sytuacji mógłby wybrać sobie dowolną ligę i klub, jest czymś wyjątkowym i pokazuje, jak ważną pozycję wypracowaliśmy - powiedział Alexander Rosen, szef działu piłkarskiego Hoffenheim.

- Jeszcze trzy tygodnie temu mało kto spodziewał się, że będę nosić koszulkę Hoffenheim. Teraz jestem tutaj i naprawdę nie mogę doczekać się grania. W styczniu 2020 roku prawie przeszedłem do TSG, więc obie strony nie musiały się długo poznawać. Klub oferuje bardzo dobre warunki. Potwierdziły to również obecne rozmowy z odpowiedzialnymi osobami, a intensywne wysiłki, jakie podjęto, pokazały mi, że Hoffenheim to właściwy wybór - przyznał Angeliño.

25-letni Hiszpan trafił do Lipska w styczniu 2020 roku, początkowo będąc do niego wypożyczony z Manchesteru City. Z czasem został wykupiony. Jego bilans w barwach niemieckiego klubu to 98 meczów, 12 bramek i 28 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy