OFICJALNIE: Angeliño opuścił RB Lipsk

OFICJALNIE: Angeliño opuścił RB Lipsk fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Hoffenheim

To już przesądzone - Angeliño spędzi najbliższe miesiące w Hoffenheim.

Angeliño został wypożyczony z RB Lipsk do Hoffenheim na sezon 2022/2023. Kluby tego nie potwierdziły, ale Fabrizio Romano informował wcześniej, że w umowie między nimi zawarto opcję wykupu za 20 milionów euro. Transfer za taką kwotę byłby największym w historii Hoffenheim.

- Angeliño to zawodnik, który ma wybitne umiejętności piłkarskie, które przez długi czas demonstrował zarówno w Bundeslidze, jak i na europejskiej scenie. Fakt, że piłkarz tej klasy świadomie i z pełnym przekonaniem wybiera Hoffenheim, mimo że w swojej obecnej sytuacji mógłby wybrać sobie dowolną ligę i klub, jest czymś wyjątkowym i pokazuje, jak ważną pozycję wypracowaliśmy - powiedział Alexander Rosen, szef działu piłkarskiego Hoffenheim.

- Jeszcze trzy tygodnie temu mało kto spodziewał się, że będę nosić koszulkę Hoffenheim. Teraz jestem tutaj i naprawdę nie mogę doczekać się grania. W styczniu 2020 roku prawie przeszedłem do TSG, więc obie strony nie musiały się długo poznawać. Klub oferuje bardzo dobre warunki. Potwierdziły to również obecne rozmowy z odpowiedzialnymi osobami, a intensywne wysiłki, jakie podjęto, pokazały mi, że Hoffenheim to właściwy wybór - przyznał Angeliño.

25-letni Hiszpan trafił do Lipska w styczniu 2020 roku, początkowo będąc do niego wypożyczony z Manchesteru City. Z czasem został wykupiony. Jego bilans w barwach niemieckiego klubu to 98 meczów, 12 bramek i 28 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy