OFICJALNIE: Arsenal potwierdził transfer wart 40 milionów euro

OFICJALNIE: Arsenal potwierdził transfer wart 40 milionów euro fot. Arsenal
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arsenal

22-letni Fábio Vieira będzie reprezentował barwy Arsenalu - potwierdził londyński klub.

O dojściu do porozumienia z Arsenalem pierwsze poinformowało FC Porto, a więc dotychczasowy klub Fábio Vieiry. We wtorkowe popołudnie doczekaliśmy się pełnego potwierdzenia transferu ze strony „Kanonierów”, którzy powitali w swoim zespole Portugalczyka.

22-letni ofensywny pomocnik podpisał z londyńskim klubem długoterminowy kontrakt. Kwota transferu wyniesie 35 milionów euro plus pięć milionów w bonusach, których wypłacenie będzie uzależnione od osiągnięcia wyznaczonych celów sportowych.

Młodzieżowy reprezentant Portugalii ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w dotychczasowej karierze seniorskiej. Zakończył go z siedmioma golami i 16 asystami na koncie.

- Jestem podekscytowany, że zidentyfikowaliśmy jako cel i zakontraktowaliśmy tak wyjątkowy talent. Fabio jest kreatywnym zawodnikiem, który wniesie wysoką jakość i wszechstronność do naszej gry ofensywnej. Witamy go i jego całą rodzinę w klubie. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia pracy z nim przed nowym sezonem - powiedział menedżer Arsenalu Mikel Arteta.

Vieira, który jest trzecim letnim nabytkiem Arsenalu po Mattcie Turnerze i Marquinhosie, będzie grał w Londynie z numerem 21 na koszulce.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy