OFICJALNIE: Arsenal z pierwszym letnim transferem

OFICJALNIE: Arsenal z pierwszym letnim transferem
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New England Revolution

Matt Turner od lipca będzie reprezentował barwy Arsenalu, o czym poinformowano w piątkowy wieczór.

Arsenal chce wrócić do Ligi Mistrzów i do tej pory pokazuje się z dobrej strony. To z kolei skłania klubowe władze, by powoli planować letnie transfery. Co więcej, udało się sprowadzić pierwszego nowego zawodnika, który wzmocni rywalizację między słupkami.

Jest nim Matt Turner, która trafi na Emirates Stadium z New England Revolution w ramach transferu definitywnego.

Anglicy i Amerykanie doszli już do porozumienia w kwestii szczegółów transakcji, a przedstawiciel Major League Soccer pokusił się nawet o podzielenie się tą informacją z opinią publiczną.

Szczegóły umowy 27-latka nie są znane. Pewne jest z kolei, że zaraz po przejściu testów medycznych na konto jego obecnego pracodawcy wpłynie niecałe siedem milionów dolarów. Do tej kwoty mogą dojść jeszcze bonusy w postaci kolejnych trzech milionów dolarów, ale te są uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika oraz postawy jego nowego klubu.

O miejsce w składzie Turner powinien rywalizować z Aaronem Ramsdalem, ponieważ w lipcu klub zmieni prawdopodobnie Bernd Leno. Tu chęć pozyskania Niemca sygnalizowała między innymi drużyna Newcastle United.

16-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 29 meczów. W pięciu z nich zachowywał czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy