OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań

2024-05-23 11:54:19; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Artur Sobiech odchodzi z Lecha Poznań Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował, że Artur Sobiech nie będzie reprezentował jego barw w kolejnym sezonie.

Kontrakt Artura Sobiecha z Lechem Poznań obowiązuje do 30 czerwca i w czwartek klub potwierdził, że nie zostanie przedłużony. Nie jest to niespodzianką, można było spodziewać się takiego scenariusza.

„Artur, ten gol we Florencji zostanie z nami wszystkimi już na zawsze. Dziękujemy za reprezentowanie barw i powodzenia w dalszej karierze!” - napisał „Kolejorz”.

Były napastnik Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa, Hannoveru 96, SV Darmstadt 98, Lechii Gdańsk i Fatihu Karagümrük trafił do Poznania w 2021 roku. W szeregach „Kolejorza” doświadczony zawodnik tak naprawdę przez cały czas był zmiennikiem. W sumie uzbierał 54 występy, pięć goli i dwie asysty.

W poprzednim sezonie 33-latek trafił do siatki w rewanżowym starciu z Fiorentiną w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

W trakcie zimowych przygotowań do drugiej części obecnych rozgrywek Sobiech doznał poważnej kontuzji kolana i musiał przejść zabieg. Od początku było wiadomo, że będzie pauzował prawdopodobnie przez pięć-sześć miesięcy.

Taki uraz w momencie wygasania kontraktu z klubem z pewnością nie ułatwia znalezienia nowego miejsca pracy, choć z drugiej strony z uwagi na wcześniejszy dorobek piłkarz nie powinien narzekać na brak zainteresowania. Na razie nie wiadomo, jak potoczy się jego przyszłość.