OFICJALNIE: Aston Villa nie żałuje funtów. DUŻY transfer Konsy!

OFICJALNIE: Aston Villa nie żałuje funtów. DUŻY transfer Konsy!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Aston Villa

Ezri Konsa przeprowadza się do Aston Villi.

Po awansie do Premier League władze klubu zlokalizowanego w Birmingham chcą dać menadżerowi, Deanowi Smithowi jak największy komfort pracy. Między innymi z tego względu zdecydowano się na pozyskanie Ezriego Konsy.

21-latek przenosi się do beniaminka z Brentfordu na zasadzie transferu definitywnego. Szczegóły umowy indywidualnej nie zostały podane do wiadomości publicznej. Wiadomo natomiast, że Aston Villa zapłaciła za środkowego obrońcę 12 milionów funtów.

- Pozyskaliśmy piłkarza o profilu, którego poszukiwaliśmy od dłuższego czasu. On ma ogromny potencjał i może sporo namieszać w lidze. Już nie mogę doczekać się współpracy z nim — mówi menadżer, Dean Smith.

Urodzony w Londynie zawodnik rozegrał w poprzednim sezonie na zapleczu Premier League 42 spotkania. Na jego dorobek złożył się jeden gol.

Aston Villa robi tego lata rewolucję w zestawieniu swoich największych transferów. Bohaterami dwóch największych transakcji w jej historii zostali Wesley i Tyrone Mings, czwartą lokatę przejął Matt Targett, tymczasem wspomniany Konsa zajmuje ósme miejsce w tym zestawieniu. Oznacza to, że na ponad miesiąc przed końcem okna klub z Birmingham zrobił już cztery ze swoich dziesięciu największych transferów, a na tym prawdopodobnie nie koniec. Tak wzmacnia się beniaminek Premier League.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy