OFICJALNIE: Athletic zaprezentował... rumuńskiego piłkarza

OFICJALNIE: Athletic zaprezentował... rumuńskiego piłkarza fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Athletic Bilbao

W poniedziałek Athletic Club przedstawił kibicom rumuńskiego piłkarza, Cristiana Ganeę.

Już kilka miesięcy temu Athletic zapowiedział, że w najbliższym oknie transferowym do zespołu dołączy Cristian Ganea. Rumuński zawodnik reprezentował dotychczas barwy FC Viitorulu i został wykupiony za około 600 tysięcy euro. Według części kibiców, to transfer, niejako kończący tradycję zespołu z Bilbao, której założeniem było zatrudnianie jedynie piłkarzy o pochodzeniu z Kraju Basków.

Dotychczas do „Los Leones” mogli dołączać jedynie piłkarze związani z regionem i Athletic postanowił bardzo naciągnąć tę zasadę. Rumun został uznany za spełniającego ten warunek ze względu na to, że pomiędzy ósmym a jedenastym rokiem życia przeniósł się do Kraju Basków i mieszkał tam do osiemnastych urodzin. Warto przypomnieć, że nikt z jego rodziny nie jest związany z tym regionem przez pochodzenie.

Podczas pobytu w Kraju Basków, Ganea reprezentował barwy klubu CD Basconia. Współpracuje on mocno z Athletikiem. Wówczas jednak 25-letni obecnie defensor nie był brany pod uwagę w kontekście gry dla „Los Leones” i trafił do Mallorki.

W poprzednim sezonie rozegrał on 39 oficjalnych spotkań, zdobywając sześć bramek oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy