OFICJALNIE: Athletic zaprezentował... rumuńskiego piłkarza

OFICJALNIE: Athletic zaprezentował... rumuńskiego piłkarza fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Athletic Bilbao

W poniedziałek Athletic Club przedstawił kibicom rumuńskiego piłkarza, Cristiana Ganeę.

Już kilka miesięcy temu Athletic zapowiedział, że w najbliższym oknie transferowym do zespołu dołączy Cristian Ganea. Rumuński zawodnik reprezentował dotychczas barwy FC Viitorulu i został wykupiony za około 600 tysięcy euro. Według części kibiców, to transfer, niejako kończący tradycję zespołu z Bilbao, której założeniem było zatrudnianie jedynie piłkarzy o pochodzeniu z Kraju Basków.

Dotychczas do „Los Leones” mogli dołączać jedynie piłkarze związani z regionem i Athletic postanowił bardzo naciągnąć tę zasadę. Rumun został uznany za spełniającego ten warunek ze względu na to, że pomiędzy ósmym a jedenastym rokiem życia przeniósł się do Kraju Basków i mieszkał tam do osiemnastych urodzin. Warto przypomnieć, że nikt z jego rodziny nie jest związany z tym regionem przez pochodzenie.

Podczas pobytu w Kraju Basków, Ganea reprezentował barwy klubu CD Basconia. Współpracuje on mocno z Athletikiem. Wówczas jednak 25-letni obecnie defensor nie był brany pod uwagę w kontekście gry dla „Los Leones” i trafił do Mallorki.

W poprzednim sezonie rozegrał on 39 oficjalnych spotkań, zdobywając sześć bramek oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy