OFICJALNIE: Aubameyang trenerem... Aubameyanga

OFICJALNIE: Aubameyang trenerem... Aubameyanga
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Fédération Gabonaise de Football

Piłkarze reprezentacji Gabonu mają od dzisiaj nowego szkoleniowca.

Zmiana na stanowisku trenera drużyny narodowej podyktowana jest kiepskimi rezultatami, jakie odnosiła ona pod wodzą Jose Antonio Camacho. Jego podopieczni najpierw zremisowali mecz eliminacji do Pucharu Narodów Afryki z Burundi, zaś kilka dni później polegli w towarzyskim starciu z Zambią.

Z tego też powodu podziękowano za współpracę byłemu selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii oraz opiekunowi m.in. Real Madryt. W jego miejsce zatrudniony został trenerski duet, dla którego będzie to debiut w zawodzie.

Jego pierwszym członkiem jest Pierre Aubameyang, a więc ojciec największej gwiazdy reprezentacji, Pierre-Emericka. 53-latek po zakończeniu kariery piłkarskiej nigdy nie pracował jako szkoleniowiec, ograniczając się do pracy w charakterze skauta włoskiego AC Milan.

Jego partnerem na ławce trenerskiej będzie z kolei inny wielokrotny reprezentant Gabonu, Daniel Cousin. Ten były zawodnik m.in. Rangers FC oraz Hull City od 2014 roku sprawował w reprezentacji obowiązki dyrektora generalnego.

Pierwszy sprawdzian umiejętności trenerskich Aubameyanga i Cousina będzie miał miejsce w październiku, kiedy to ich podopieczni zmierzą się w dwumeczu eliminacji do PNA z Sudanem Południowym.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy