OFICJALNIE: Aubameyang trenerem... Aubameyanga

OFICJALNIE: Aubameyang trenerem... Aubameyanga
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Fédération Gabonaise de Football

Piłkarze reprezentacji Gabonu mają od dzisiaj nowego szkoleniowca.

Zmiana na stanowisku trenera drużyny narodowej podyktowana jest kiepskimi rezultatami, jakie odnosiła ona pod wodzą Jose Antonio Camacho. Jego podopieczni najpierw zremisowali mecz eliminacji do Pucharu Narodów Afryki z Burundi, zaś kilka dni później polegli w towarzyskim starciu z Zambią.

Z tego też powodu podziękowano za współpracę byłemu selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii oraz opiekunowi m.in. Real Madryt. W jego miejsce zatrudniony został trenerski duet, dla którego będzie to debiut w zawodzie.

Jego pierwszym członkiem jest Pierre Aubameyang, a więc ojciec największej gwiazdy reprezentacji, Pierre-Emericka. 53-latek po zakończeniu kariery piłkarskiej nigdy nie pracował jako szkoleniowiec, ograniczając się do pracy w charakterze skauta włoskiego AC Milan.

Jego partnerem na ławce trenerskiej będzie z kolei inny wielokrotny reprezentant Gabonu, Daniel Cousin. Ten były zawodnik m.in. Rangers FC oraz Hull City od 2014 roku sprawował w reprezentacji obowiązki dyrektora generalnego.

Pierwszy sprawdzian umiejętności trenerskich Aubameyanga i Cousina będzie miał miejsce w październiku, kiedy to ich podopieczni zmierzą się w dwumeczu eliminacji do PNA z Sudanem Południowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy