OFICJALNIE: Australijski Macarthur FC w ofensywie transferowej. Drugi były reprezentant Hiszpanii zakontraktowany w ciągu tygodnia

OFICJALNIE: Australijski Macarthur FC w ofensywie transferowej. Drugi były reprezentant Hiszpanii zakontraktowany w ciągu tygodnia
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Macarthur FC

Markel Susaeta zadomowił się w Australii. W 2020 roku grał w Melbourne City, a teraz wzmocnił Macarthur FC, czyli klub, który wkrótce zadebiutuje w A-League.

Tym samym Macarthur sprowadziło kolejnego znanego Hiszpana po Beñacie Etxebarrii, który niedawno podpisał umowę na sezon 2020/2021, rozpoczynając pierwszą zagraniczną przygodę w swojej karierze. Niewykluczone, że za przeprowadzką Beñata stał też Susaeta. Panowie doskonalne znają się z Athletic Club i teraz ponownie spotykają się na Antypodach.

Susaeta Europę opuścił w 2019 roku, gdy z Athletic Club przeniósł się do japońskiej Gamby Osaka. W Kraju Kwitnącej Wiśni rozczarował w siedmiu rozegranych spotkaniach, w Australii szło mu nieco lepiej. W dziesięciu meczach A-League strzelił dwie bramki i zanotował asystę.

32-letni skrzydłowy w Macarthur spotka jeszcze jednego gracza z baskijskim pochodzeniem - reprezentanta Australii Tommy'ego Oara, którego dziadkowie pochodzili z Kraju Basków.

Susaeta zagrał jeden mecz w reprezentacji Hiszpanii w 2012 roku - w wygranej 5-1 z Panamą. Wykorzystał ten występ w pełni, bo strzelił wówczas też swoją debiutancką bramkę w barwach narodowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy