OFICJALNIE: Austria Wiedeń usuwa Gazprom z koszulek

OFICJALNIE: Austria Wiedeń usuwa Gazprom z koszulek fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Austria Wiedeń

Austria Wiedeń wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała, że najbliższe spotkanie rozegra w koszulkach bez loga rosyjskiego Gazpromu.

W czwartek doszło do inwazji Rosji na Ukrainę. Zjednoczone środowisko piłkarskie podejmuje kolejne zdecydowane działania w celu zaniechania ataków ze strony wschodniego agresora.

Schalke 04 postanowiło usunąć logotyp Gazpromu z meczowych trykotów, a ponadto pożegnano członka rady nadzorczej, który reprezentował właśnie tę spółkę. Rosyjska firma jest głównym sponsorem niemieckiego klubu od 2007 roku.

W piątek doczekaliśmy się reakcji Austrii Wiedeń, której budżet również korzysta na pieniądzach Gazpromu. W opublikowanym oświadczeniu poinformowano, że do najbliższego spotkania drużyna przystąpi w koszulkach bez loga rosyjskiej firmy.

„Z wielkim niepokojem śledzimy wydarzenia związane z rosyjskim atakiem na Ukrainę. W wyniku tej konfrontacji są ofiary, ranni, ofiary urazów, przesiedleńcy i wiele cierpienia. Austria Wiedeń również chce dać przykład w tej sytuacji” – czytamy w oświadczeniu.

Austria Wiedeń poinformowała ponadto, że dalsze działania związane z obowiązującym kontraktem sponsorskim podjęte zostaną w wyniku rozmów z Gazpromem, które od pewnego czasu mają miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy