OFICJALNIE: Barry Douglas opuścił Leeds United. Transfer last minute

OFICJALNIE: Barry Douglas opuścił Leeds United. Transfer last minute fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Blackburn Rovers

Barry Douglas odszedł z Leeds United, które zaakceptowało propozycję wypożyczenia przedstawioną przez Blackburn Rovers. Tym samym znowu zagra na poziomie Championship.

Jednokrotny reprezentant Szkocji w przeszłości spędził dwa i pół roku w Lechu Poznań, z którym wygrał Ekstraklasę i Superpuchar Polski. Ponadto z „Kolejorzem” miał okazję rywalizować w Lidze Europy.

Następnie lewy obrońca zdecydował się na przeprowadzkę do Konyasporu, skąd trafił do Anglii, zasilając barwy Wolverhampton Wanderers. Tam spisał się rewelacyjnie, gdy w 42 występach udało mu się zanotować pięć trafień i 15 asyst, a jego zespół uzyskał przepustkę do gry w Premier League.

Rok później piłkarz znany ze znakomitego bicia rzutów wolnych został pozyskany przez Leeds United. Efekt? Awans „Pawi” do angielskiej ekstraklasy.

Zważywszy na te informacje, Barry Douglas jest uważany na Wyspach Brytyjskich za swego rodzaju talizman, a z możliwości jego posiada postanowiło skorzystać Blackburn Rovers. Piłkarz został wypożyczony do 30 czerwca 2021 roku.

Na takich samych zasadach do przedstawiciela Championship dołączył Tom Trybull, defensywny pomocnik dotąd związany z Norwich City, a z klubu odszedł Charlie Mulgrew. 34-letni defensor będzie teraz występował w trzecioligowym Fleetwood Town.

Wracając do Douglasa, jak dotąd na zapleczu Premier League uzbierał on równo 80 spotkań, zaznaczając swoją obecność pięcioma golami i 19 ostatnimi podaniami.

Okno w Championship trwa do godziny 18.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy