OFICJALNIE: Bayern Monachium przedłużył kontrakt z utalentowanym wychowankiem

2024-06-16 14:07:31; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Bayern Monachium przedłużył kontrakt z utalentowanym wychowankiem Fot. Bayern Monachium
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Bayern Monachium

Aleksandar Pavlović związał się z Bayernem Monachium umową obowiązującą do końca czerwca 2029 roku.

Pavlović w szeregi Bayernu wstąpił już w wieku siedmiu lat, przechodząc z SC Fürstenfeldbruck. Mający serbskie korzenie pomocnik piął się po kolejnych szczeblach struktur monachijskiego klubu, aż do ubiegłego roku, kiedy udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie „Bawarczyków”.

W minionym sezonie pod wodzą Thomasa Tuchela rozegrał 22 mecze, w których udało mu się zanotować dwa trafienia i zaliczyć dwie asysty.

- Aleksandar Pavlović jest idealnym zawodnikiem - zarówno dla nas, jak i w oczach fanów Bayernu. Urodził się w Monachium, w młodym wieku rozpoczął karierę w Bayernie i wypracował sobie drogę na szczyt. Jest doskonałym przykładem tego, jak wejść na najwyższy poziom. Zawodnicy tacy jak on mają fundamentalne znaczenie dla tożsamości klubu i są doskonałym przykładem tego, jak promujemy młode talenty w FC Bayern Campus. Chcemy, aby Aleks stał się przyszłą twarzą naszej drużyny - mówił Max Eberl, kierownik sportowy klubu.

Dobra dyspozycja 20-latka w klubie zaowocowała również pierwszym powołaniem do seniorskiej reprezentacji Niemiec oraz debiutem w starciu przeciwko Ukrainie w czerwcu bieżącego roku. Powołany na EURO 2024 zawodnik musiał jednak opuścić zgrupowanie ze względu na zapalenie migdałków.

- Niestety, zapalenie migdałków przekreśliło moje marzenie o grze w Mistrzostwach Europy na własnym terenie, co jest bardzo rozczarowujące. Ale cieszę się, że mój kontrakt z Bayernem został przedłużony do 2029 roku. To pokazuje, że klub ma do mnie zaufanie, które chcę spłacić. Bayern to mój dom. Jestem dumny, szczęśliwy i wdzięczny, chcę wygrywać trofea z drużyną i kontynuować mój osobisty rozwój - powiedział Pavlović.