OFICJALNIE: Bayern Monachium z kontrowersyjnym sponsorem

OFICJALNIE: Bayern Monachium z kontrowersyjnym sponsorem fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: FC Bayern

Bayern Monachium rozpoczął współpracę z rządem Republiki Rwandy na rzecz rozwoju piłki nożnej i promocji turystyki.

Umowa z tym afrykańskim krajem będzie obowiązywać do końca sezonu 2027/2028. Nie ujawniono jej dokładnej wartości finansowej.

W jej ramach podczas meczów na Allianz Arenie w Monachium zostanie wyeksponowane logo Visit Rwanda. Będą również podejmowane inne działania mające na celu promowanie turystyki i możliwości inwestycyjnych.

Ponadto we współpracy z miejscowym Ministerstwem Sportu zostanie w Rwandzie utworzona akademia piłkarska oraz będą tam organizowane obozy treningowe.

Napis Visit Rwanda prawdopodobnie nie pojawi się na strojach Bayernu, chociaż niedawno zakończono pięcioletnią umowę z Qatar Airways, których logo znajdowało się na rękawkach koszulek.

Wcześniej Rwanda zawarła podobne umowy z Arsenalem i Paris Saint-Germain. Obie przyniosły już wymierne efekty w postaci znacznego wzrostu turystów i inwestorów. W 2022 roku kraj ten odwiedziło ponad milion gości z zagranicy.

Paul Kagame, który zajmuje stanowisko prezydenta Rwandy od 2000 roku, jest oskarżany o sprawowanie władzy w sposób dyktatorski. Organizacja Human Rights Watch alarmuje, że jego przeciwnicy polityczni trafiają do więzienia lub znikają, a w mediach obowiązuje ścisła cenzura.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Jagiellonia Białystok z pierwszym zimowym transferem OFICJALNIE: Jagiellonia Białystok z pierwszym zimowym transferem Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy