OFICJALNIE: Beierlorzer trenerem Kolonii

OFICJALNIE: Beierlorzer trenerem Kolonii fot.
Paweł Hanejko
Źródło: 1.FC Köln

Achim Beierlorzer został nowym szkoleniowcem 1.FC Köln.

Pomimo tego, że do zakończenia sezonu pozostała jeszcze jedna kolejka, ekipa z Kolonii już wcześniej zapewniła sobie awans do Bundesligi. Dla tego zespołu będzie to powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy po rocznej przerwie.

Ostatnie tygodnie były jednak burzliwe dla kibiców tego klubu. Po tym, jak drużyna nie wygrała trzech spotkań z rzędu, z posadą trenera pożegnał się bowiem Markus Anfang. Od tamtej pory jego obowiązki przejął Andre Pawlak, który był wyłącznie opcją tymczasową.

W poniedziałek z kolei poinformowano, że nowym szkoleniowcem FC Köln Achim Beierlorzer. Do tej pory prowadził on ósmy zespół zaplecza Bundesligi, Jahn Regensburg.

- Jestem wdzięczny mojemu poprzedniemu pracodawcy za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Każdy, kto mnie jednak zna, ten wiedział, iż lubię wyzwania, dlatego tu jestem. To klub z ogromnymi tradycjami, dlatego nie mogę doczekać się już podjęcia pracy — powiedział 51-latek.

Z przyszłorocznym beniaminkiem Bundesligi, Beierlorzer związał się kontraktem, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy