OFICJALNIE: Bellamy dołączył do Kompany'ego w Anderlechcie. Poprowadzi zespół U-21

OFICJALNIE: Bellamy dołączył do Kompany'ego w Anderlechcie. Poprowadzi zespół U-21 fot. Anderlecht
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Anderlecht

Craig Bellamy będzie pracował w Anderlechcie.

Władze belgijskiego klubu potwierdziły, że 39-latek poprowadzi zespół Anderlechtu U-21. Walijczyk podpisał z nim kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

78-krotny reprezentant swojego kraju jako zawodnik występował w Norwich City, Coventry City, Newcastle United, Blackburn Rovers, Liverpoolu, West Hamie, Manchesterze City oraz Cardiff City. W tym czasie rozegrał m.in. 294 spotkania (81 bramek i 22 asysty) w Premier League. Po zawieszeniu butów na kołku pracował z młodymi piłkarzami Cardiff. Teraz Bellamy będzie robił to samo w Anderlechcie.

39-latek dołączył do Vincenta Kompany'ego, który kilka tygodni temu został ogłoszony grającym trenerem „Fiołków”. W przeszłości obaj panowie spotkali się w Manchesterze City.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjścia Craiga do klubu. Ma duże doświadczenie i będzie idealnym mentorem dla naszych młodych piłkarzy - zarówno pod względem mentalnym, jak i umiejętności czysto piłkarskich - powiedział Jean Kindermans, koordynator grup młodzieżowych w Anderlechcie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy