Oficjalnie: Bertolacci w Genoi

 Oficjalnie: Bertolacci w Genoi
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Genoa CFC

Genoa CFC poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o pozyskaniu Andrei Bertolacciego.

Dla 26-latka to powrót do klubu, w którym występował w przeszłości. Utalentowany środkowy pomocnik przenosi się do jednego z najstarszych klubów we Włoszech na zasadzie wypożyczenia. Bertolacci to wychowanek Romy, z której w 2012 roku został wypożyczony na dwa sezony do Lecce. Po tym czasie, „Gialorossi” nie byli zainteresowani przedłużeniem współpracy i sprzedali go za 1,2 miliona euro do Genoi.

W ekipie „Rossoblu” Bertolacci spędził trzy lata i wyrobił sobie markę solidnego środkowego pomocnika. Wówczas ponownie zgłosili się po niego rzymianie, którzy posiadali opcję pierwokupu piłkarza za 8,5 miliona euro, ale już kolejnego dnia oddali go do Milanu za 20 milionów euro.

26-latek spędził na San Siro ostatnie dwa lata, ale nie był w stanie zanotować takich samych liczb, jak te w barwach Genoi. Podczas dwóch lat rozegrał 48 spotkań w drużynie „Rossonerich”, strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy