OFICJALNIE: Beşiktaş pozyskał reprezentanta Kazachstanu
2023-08-18 16:57:41; Aktualizacja: 2 lata temu
Baktijar Zajnutdinow przeniósł się z CSKA Moskwa do tureckiego Beşiktaşu.
25-letni ofensywny pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 roku, a klub ze Stambułu zapłacił za niego 4,5 miliona euro.
W ubiegłym sezonie z drużyną ze stolicy Rosji zdobył krajowy puchar. Przez nieco ponad trzy sezony strzelił dla niej siedem goli i zanotował osiem asyst w 83 spotkaniach.
Wcześniej był między innymi zawodnikiem FK Rostów, a także zaliczył trafienie i asystę w fazie grupowej ligi Europy w barwach FK Astana.Popularne
W reprezentacji Kazachstanu rozegrał 30 meczów. Strzelił w nich 12 goli, w tym dwa podczas eliminacji do EURO 2024, przeciwko Danii i San Marino.
Beşiktaş to trzecia drużyna ubiegłego sezonu ligi tureckiej. W drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy pokonał albański KF Tirana, a w kolejnej Neftçi Baku z Azerbejdżanu. Teraz zmierzy się w dwumeczu z Dynamem Kijów.
W ostatnim czasie kadrę 16-krotnego mistrza Turcji wzmocnili: Milot Rashica, Jean Onana, Arthur Masuaku, Emrecan Bulut, Daniel Amartey, Alex Oxlade-Chamberlain i Ante Rebić.
Baktijar Zajnutdinow będzie pierwszym zawodnikiem z Kazachstanu w historii Beşiktaşu, a trzecim występującym w tureckiej Süper Lig. Poprzedzili go Jewgienij Jarowienko i Alexander Merkel.














![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/170x113/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/170x113/xyz.jpg)





![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/90x60/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/90x60/xyz.jpg)

![Ekstraklasa: Składy na GKS Katowice – Piast Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/104977/170x113/gks-katowice-piast-gliwice.jpg)




