OFICJALNIE: Błyskawiczna zmiana roli Guido Pizarro

2025-03-05 14:21:48; Aktualizacja: 14 godzin temu
OFICJALNIE: Błyskawiczna zmiana roli Guido Pizarro Fot. lev radin / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Tigres UANL

W niedzielę 2 marca nowym szkoleniowcem meksykańskiego Tigres UANL został mianowany Guido Pizarro.

35-letni Argentyńczyk zaledwie kilka godzin wcześniej rozegrał dla tego zespołu 90 minut w ligowym meczu z Club Necaxa, po czym zrezygnował z dalszych występów na boisku.

„Dzisiejszy dzień jest historyczny dla naszego klubu, gdyż Guido Pizarro podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej w Tigres UANL. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, umiejętności przywódcze i posiadaną wiedzę, zarząd podjął decyzję o mianowaniu go nowym szkoleniowcem naszej drużyny.

W ramach przygotowań do objęcia tego stanowiska Guido ukończył kurs trenerski w Meksykańskiej Federacji Piłkarskiej, otrzymując licencję Pro. Ponadto uzyskał tytuł magistra zarządzania w sporcie na Uniwersytecie w Barcelonie i specjalizację z coachingu emocjonalnego” – przekazał Tigres UANL.

Guido Pizarro w swojej ojczyźnie występował w CA Lanús. Zawodnikiem Tigres UANL był w latach 2013-2017 i ponownie od 2018 roku. Łącznie rozegrał tam 480 meczów i przez długi czas nosił opaskę kapitańską. Zdobył cztery tytuły mistrza Meksyku i krajowy puchar, a także triumfował w Lidze Mistrzów CONCACAF i dotarł do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Spędził ponadto rok w hiszpańskiej Sevilli.

W roli trenera zadebiutował już we wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Mistrzów CONCACAF przeciwko FC Cincinnati, który zakończył się remisem 1:1.