OFICJALNIE: Bogdan Zając poprowadzi Jagiellonię Białystok

OFICJALNIE: Bogdan Zając poprowadzi Jagiellonię Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Bogdan Zając został nowym trenerem Jagiellonii Białystok.

Kilka godzin temu wyjaśniło się, że „Dumę Podlasia” opuszcza Iwajło Petew. Jego następcą został Zając, który właśnie podpisał z Jagiellonią kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Zając to wieloletni asystent Adama Nawałki. Współpracował z nim w GKS-ie Katowice, Górniku Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lechu Poznań. 47-latek tymczasowo samodzielnie prowadził też Górnika. Posada w Białymstoku będzie jego pierwszą w tym charakterze na stałe.

Sztab Zająca w Jagielloni będą tworzyli Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Gerard Juszczak (asystent trenera, analityk) i Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego).

- W Ekstraklasie prowadziłem zespół w dwóch spotkaniach. Wcześniej prowadziłem też zespół juniorski, z którym wywalczyliśmy awans do najwyższej ligi w ich kategorii wiekowej. Nie jestem zatem nowicjuszem. Byłem ponadto przez wiele lat prężnie działającym trenerem u boku Adama Nawałki. Robiłem odprawy, analizy, na bieżąco prowadziłem zajęcia, takie rzeczy nie są mi obce. Teraz mam szansę wykazać się sam - powiedział nowy opiekun Jagiellonii.

OFICJALNIE: Pāvels Šteinbors w Jagiellonii Białystok

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy