OFICJALNIE: Borja Bastón w Aston Villi

OFICJALNIE: Borja Bastón w Aston Villi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Aston Villa

Aston Villa tuż przed zamknięciem styczniowego okna transferowego w Anglii potwierdziła angaż Borjy Bastóna.

Beniaminek Premier League w ostatnim czasie stracił aż dwóch napastników, gdyż poważnej kontuzji doznał Wesley Moraes, z kolei Jonathan Kodjia skorzystał z oferty Al-Gharafy i odszedł do Kataru. W związku z tym „The Villans” starali się znaleźć dla nich zastępstwo.

Pierwsza część zadania została wykonana już 20 stycznia, kiedy to jako pierwszy Tanzańczyk w całej historii angielskiej ekstraklasy kontrakt podpisał Mbwana Samatta. 27-letni napastnik przeniósł się do Aston Villi z Genku, a operacja zamknęła się ostatecznie w kwocie 10,5 miliona euro.

Następnie dyrekcja przystąpiła do realizacji dalszej części planu i koniec końców ostatniego dnia styczniowego okna transferowego potwierdziła pozyskanie Borjy Bastóna. Umowa Hiszpana ze Swansea City wygasała już 30 czerwca, a że nie był on kluczowym zawodnikiem „Łabędzie”, pozwolono mu na odejście. Co więcej, operacja odbyła się na zasadzie bezgotówkowego transferu.

Warto zaznaczyć, że w przenosinach 27-latka na Villa Park ogromną rolę odegrał Jesús García Pitarch, dyrektor sportowy klubu z Birmingham, który zna środkowego napastnika z czasów wspólnej pracy w Atlético Madryt.

Bastón to jeden z najdroższych piłkarzy w historii Swansea City, który latem 2016 roku kosztował 18 milionów euro. Jak dotąd w Anglii nie wiodło mu się jednak najlepiej, stąd wypożyczenia do Málagi oraz Deportivo Alavés.

W bieżącej kampanii były młodzieżowy reprezentant „La Furia Roja” nieco odżył, czego najlepszym dowodem jest sześć trafień w 21 występach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy