OFICJALNIE: Borja Iglesias na stałe w Celcie Vigo
2025-08-12 17:38:45; Aktualizacja: 3 godziny temu
Celta Vigo zdecydowała się na wykup z Realu Betis Borjy Iglesiasa.
32-letni Hiszpan podpisał kontrakt do końca sezonu 2026/2027 z opcją przedłużenia na kolejny rok. Koszt transferu wyniósł 1,5 miliona euro i może wzrosnąć o milion euro potencjalnych bonusów.
Środkowy napastnik był już wypożyczony do Celty Vigo w minionych rozgrywkach. Strzelił wtedy 11 goli i zaliczył trzy asysty w 37 meczach LaLigi. Popisał się między innymi hat-trickiem przeciwko Barcelonie. „Los Celestes” zajęli zaś siódme miejsce w tabeli i zakwalifikowali się do Ligi Europy.
Podczas pobytu w Realu Betis Borja Iglesias zdobył Puchar Króla w sezonie 2021/2022 i z dorobkiem pięciu trafień został królem strzelców tych zawodów. W ramach transferu czasowego przebywał też w Bayerze Leverkusen, gdzie sięgnął po podwójną koronę, chociaż tylko dziesięć razy pojawił się na boisku.Popularne
Z Celtą Vigo był wcześniej związany w latach 2013-2018. Regularnie grał wówczas w trzecioligowych rezerwach i dwukrotnie wszedł z ławki rezerwowych w pierwszym zespole. Na boiskach LaLigi rywalizował jeszcze w barwach Espanyolu.
Ponadto ma za sobą dwa występy w reprezentacji Hiszpanii przeciwko Szwajcarii i Szkocji.
W trwającym okienku transferowym kadrę Celty Vigo wzmocnili już Ferran Jutglà, Ionuț Radu, Bryan Zaragoza i Ilaix Moriba.