OFICJALNIE: Boudaoui w Nice. Rekord sprzedażowy!

OFICJALNIE: Boudaoui w Nice. Rekord sprzedażowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: OGC Nice

OGC Nice potwierdziło zakontraktowanie Hichema Boudaouia.

„Les Aiglons” tego lata byli niezwykle aktywni na rynku transferowym, a wynikało to z faktu przejęcia klubu przez Jima Ratcliffe’a, który szybko przeszedł do czynów. Francuzi dokonali kilku dużych operacji, a ich barwy zasilili Stanley Nsoki (12,5 miliona euro), Alexis Claude-Maurice (13 milionów euro), Kasper Dolberg (20,5 miliona euro) i Adam Ounas (wypożyczenie z opcją kupna za 25 milionów euro). To może robić wrażenie, tym bardziej że to nie koniec zakupów.

Wisienką na torcie najnowszego projektu OGC Nice jest bowiem Hichem Boudaoui, którego sprowadzono z algierskiego Paradou za cztery miliony euro. Tym samym dla byłego pracodawcy blisko 20-letniego środkowego pomocnika jest to rekord sprzedażowy.

Pięciokrotny reprezentant Algierii w swoim kraju uchodzi za duży talent, dlatego oczekiwania wobec niego są naprawdę spore. Podpisano z nim kontrakt do 30 czerwca 2023 roku i wszyscy w Nicei liczą, że do tego czasu zawodnik odpali, co może być znaczące w kontekście jego późniejszej sprzedaży.

Boudaoui w barwach Paradou rozegrał 41 spotkań, strzelił gola i zanotował trzy asysty. Pod koniec lipca świętował zaś wygraną na Pucharze Narodów Afryki.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek! Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy