Oficjalnie: Boyata w Celtiku

Oficjalnie: Boyata w Celtiku
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Celtic FC

24-letni Dedryck Boyata został nowym zawodnikiem Celtic FC.

Kwota transferu z Manchesteru City stopera wyniosła około 1,5 miliona funtów, zawodnik podpisał czteroletnią umowę z mistrzem Szkocji.

- Moim pierwszym klubem był Manchester City, ale nie ten obecny Manchester City. Widziałem zmiany, teraz to nie zespół dla mnie. Wyzwanie w Celtiku to mój pierwszy duży test. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała różnica. Po prostu wiem, że to wielki klub i cieszę się z tego - powiedział Boyata tuż po potwierdzeniu transakcji.

Boyata do "The Citizens" trafił w wieku szesnastu lat jako wielki talent. Wiązano z nim spore nadzieje, porównywano do klubowego kolegi Vincenta Kompany'ego, jednak cała kariera młodego Belga w City zamknęła się w trzynastu meczach Premier League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy