OFICJALNIE: Brentford FC zachowa obecne koszulki na przyszły sezon. Powód: sytuacja finansowa kibiców

OFICJALNIE: Brentford FC zachowa obecne koszulki na przyszły sezon. Powód: sytuacja finansowa kibiców fot. Michael715 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Brentford FC

Brentford FC ogłosił oficjalnie, że w przyszłym sezonie zawodnicy będą występować w tych samych strojach domowych. Stanie się tak ze względu na pogarszającą się sytuację finansową wielu kibiców.

Okres pomiędzy sezonami upływa większości kibiców pod znakiem roszad w składach ulubionych drużyn, ale często istotną datą jest również prezentacja nowych strojów. Kibice Brentford mogą jednak wstrzymać się nieco ze spekulacjami, ponieważ już teraz dowiedzieli się, że klub postanowił nie zmieniać obecnych domowych koszulek.

W oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej klubu wyczytać możemy, że w kampanii 2022/2023 na pewno ujrzymy piłkarzy w dokładnie tym samym wzorze strojów, co aktualnie. Beniaminek Premier League tłumaczy to względami finansowymi, ale nie swoimi, a kibiców.

- Szacunek, postęp i poczucie wspólnoty to trzy kluczowe zasady, którymi kierujemy się w naszym klubie. Wierzymy, że piłka nożna może być dostępna finansowo dla wszystkich kibiców, wiemy też, że musimy też skupić się na dążeniu do równowagi - tłumaczy prezes Jon Varney.

Działacz tłumaczył dalej, że klub jednogłośnie poparł pomysł przedłużenia żywota obecnej domowej koszulki, co ustalono w noworozpoczętej współpracy z Umbro.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to standardem w Premier League, ale w konsultacjach z kibicami dowiedzieliśmy się, że przedłużenie koszulki na następny sezon pomoże im w zaoszczędzeniu pieniędzy. Awans do Premier League oznacza dla nas, że zwiększyły się nasze przychody z tytułu praw telewizyjnych oraz wpływy od sponsorów, a to pozwoli na przeważenie potencjalnych dochodów ze sprzedaży nowej koszulki. To był doskonały czas, by spróbować czegoś takiego, ponieważ pomoc kibicom nie wpłynie na naszą sytuację finansową.

Brentford zatroszczył się jednak o tych kibiców, którzy kolekcjonują stroje i wyczekiwali już na przyszłoroczne zakupy wzbogacające ich kolekcję. Klub zapewnił, że choć domowe stroje, z racji swojej popularności, zostaną takie same, lecz w przyszłej kampanii ujrzymy zupełnie nowe odsłony koszulek wyjazdowych oraz alternatywnych. Dodano, że „wyjazdówki” będą swoim wzorem nawiązywać do lat 80. i 90., zaś trzeci komplet strojów będzie znacznie bardziej nowoczesny. W ten sposób „Pszczoły” chcą zatroszczyć się o wszystkich jednakowo, jednocześnie wierząc, że wstrzymanie produkcji nowych koszulek przyczyni się również dla środowiska.

Więcej na temat: Oficjalnie Brentford FC Stroje Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy