OFICJALNIE: Brownhill w Burnley

OFICJALNIE: Brownhill w Burnley
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Burnley | Bristol City

Burnley poinformowało o zakontraktowaniu Josha Brownhilla.

24-letni Anglik był jednym z wyróżniających się graczy bieżącej kampanii Championship, podczas której w 28 występach strzelił on pięć goli i zanotował dwie asysty. Dobra forma środkowego pomocnika zaowocowała zainteresowaniem ze strony „The Clarets”.

13. ekipa Premier League rozpoczęła negocjacje z Bristol City i obie strony wypracowały porozumienie przy kwocie 9-10 milionów funtów, co oznacza, że jest to jedna z największych operacji sprzedażowych w dziejach klubu z Ashton Gate. W efekcie zawodnik zjawił się w siedzibie Burnley i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. W nowym zespole będzie on występował w koszulce z numerem 8.

Warto dodać, że w przeciwnym kierunku za kwotę czterech milionów funtów powędrował Nahki Wells. Środkowy napastnik parafował umowę do 30 czerwca 2023 roku.

Josh Brownhill to były piłkarz takich ekip jak Preston North End czy FC Barnsley, który na początkowym etapie kariery był związany m.in. z Manchesterem United. Do tej pory nie dane było mu występować na poziomie angielskiej ekstraklasy, niemniej na jej bezpośrednim zapleczu uzbierał on 148 spotkań, w których strzelił 16 goli i zanotował 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy