OFICJALNIE: Burke i Robinson zamienili się klubami

OFICJALNIE: Burke i Robinson zamienili się klubami
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sheffield United | WBA

Sheffield United i West Bromwich Albion zamieniły się piłkarzami, a w odwrotnym kierunkach powędrowali Callum Robinson oraz Oliver Burke.

„Pszczoły” oraz „The Baggies” to kluby, które będą ze sobą rywalizowały w przyszłej kampanii. Teraz jednak postanowiły dojść do porozumienia dotyczącego wymiany graczy.

Robinson już ostatnie pół roku spędził w drużynie WBA, ale wtedy w umowie zabrakło zapisu umożliwiającego jego wykup. W związku z tym, że beniaminek Premier League był zadowolony z 25-latka, postanowił sprowadzić go ponownie.

To dało początek negocjacjom, które przyniosły wymianę z udziałem Olivera Burke’a. Szkot zawitał już na Bramall Lane i podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. O dwa lata dłuższe jest porozumienie Irlandczyka.

Zważywszy na powyższe, piłkarze już 28 listopada spotkają się ze sobą w nowych barwach. Wtedy to będzie miał miejsce mecz obu ekip.

Dla Sheffield United to czwarty transfer w ostatnich dniach. Wcześniej sprowadzono Maxa Lowe’a, Jaydena Bogle’a i Ethana Ampadu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy