OFICJALNIE: Burke i Robinson zamienili się klubami

OFICJALNIE: Burke i Robinson zamienili się klubami
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sheffield United | WBA

Sheffield United i West Bromwich Albion zamieniły się piłkarzami, a w odwrotnym kierunkach powędrowali Callum Robinson oraz Oliver Burke.

„Pszczoły” oraz „The Baggies” to kluby, które będą ze sobą rywalizowały w przyszłej kampanii. Teraz jednak postanowiły dojść do porozumienia dotyczącego wymiany graczy.

Robinson już ostatnie pół roku spędził w drużynie WBA, ale wtedy w umowie zabrakło zapisu umożliwiającego jego wykup. W związku z tym, że beniaminek Premier League był zadowolony z 25-latka, postanowił sprowadzić go ponownie.

To dało początek negocjacjom, które przyniosły wymianę z udziałem Olivera Burke’a. Szkot zawitał już na Bramall Lane i podpisał z nowym pracodawcą kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. O dwa lata dłuższe jest porozumienie Irlandczyka.

Zważywszy na powyższe, piłkarze już 28 listopada spotkają się ze sobą w nowych barwach. Wtedy to będzie miał miejsce mecz obu ekip.

Dla Sheffield United to czwarty transfer w ostatnich dniach. Wcześniej sprowadzono Maxa Lowe’a, Jaydena Bogle’a i Ethana Ampadu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy