OFICJALNIE: Caio Alexandre w MLS

OFICJALNIE: Caio Alexandre w MLS
Redakcja
Redakcja
Źródło: Vancouver Whitecaps

22-letni środkowy pomocnik Caio Alexandre przechodzi z Botafogo do Vancouver Whitecaps, klubu Major League Soccer.

Brazylijczyk podpisze kontrakt do 2024 roku za, w przeliczeniu, cztery miliony euro, i będzie zatrudniony na mocy zasady U-22 Designated Player. Dzięki temu przepisowy każdy klub może podpisać umowy z trzema piłkarzami, którzy nie skończą 23. roku życia w obowiązującym sezonie, bez ograniczonej regułami pensji. Jedynym limitem jest ogólny budżet na wynagrodzenia.

Transfer Caio komentuje dyrektor sportowy Vancouver:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Caio Alexandre'a, który dołączył do naszego projektu, że miał również oferty z klubów w Brazylii” - napisał w oświadczeniu Axel Schuster.

Nowa ósemka „Czapek” również nie kryje zadowolenia.

- Chciałbym powiedzieć fanom, że jestem niezmiernie szczęśliwy, mogąc dołączyć do tego wspaniałego klubu i zawsze będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby sprawić radość kibicom - powiedział Alexandre.

Wychowanek Botafogo w 2020 roku rozegrał 48 spotkań, w których zanotował pięć bramek.

W zeszłym sezonie Vancouver Whitecaps nie awansowało do play-offów MLS, choć było tego bardzo blisko.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy