OFICJALNIE: Carl Jenkinson odszedł z Arsenalu

OFICJALNIE: Carl Jenkinson odszedł z Arsenalu fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nottingham Forest

Carl Jenkinson został nowym zawodnikiem Nottingham Forest.

Doświadczony defensor, mogący występować na każdej pozycji w linii obrony, przenosi się do klubu rywalizującego na poziomie Championship na zasadzie transferu definitywnego z Arsenalu i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Kwota transakcji nie została ujawniona, ale brytyjskie media przekonują, że „Kanonierzy” z tytułu odejścia swojego piłkarza zainkasowali nieco ponad dwa miliony euro. Ponadto w umowie zawartej pomiędzy drużynami miał znaleźć się zapis pozwalający ekipie z Londynu zainkasować atrakcyjny procent od ewentualnej kolejnej sprzedaży 27-letniego zawodnika.

Wychowanek Charltonu trafił na Emirates Stadium w lipcu 2011 roku. Wówczas był uważany za jednego z obiecujących graczy występujących na pozycji prawego obrońcy.

Niestety Jenkinson nie zdołał na przestrzeni kilku sezonów przebić się na dłużej do wyjściowego składu Arsenalu i dopiero pierwszą prawdziwą szansę na zaistnienie na poziomie Premier League dostał na wypożyczeniu w West Hamie United, który nie zdecydował się jednak na jego wykup po półtorarocznym pobycie.

Jednokrotny reprezentant Anglii wystąpił w sumie w 70 meczach „Kanonierów”, w których zdobył jednego gola oraz zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy