OFICJALNIE: Carles Pérez odszedł z Barcelony

OFICJALNIE: Carles Pérez odszedł z Barcelony fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

Carles Pérez został przedstawiony jako nowych zawodnik Romy po przeprowadzce z Barcelony.

Ofensywnie usposobiony piłkarz dołączył do zespołu ze Stadio Olimpico na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Barcelony za kwotę wynoszącą milion euro.

W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający Romie definitywne wykupienie 21-letniego zawodnika po spełnieniu odpowiednich warunków za kwotę wynoszącą 11 milionów euro.

W przyszłości „Duma Katalonii” będzie mogła zarobić jeszcze dodatkowe 4,5 miliona euro na swoim wychowanku w formie bonusów uzależnionych od osiąganych wyników indywidualnych i drużynowych.

Carles Pérez w przypadku związania się na stałe z włoskim klubem podpisze z nim w lipcu kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

- Mam świadomość tego, że opuściłem świetny zespół, taki jak FC Barcelona, ale dołączyłem do równie mocnego zespołu w Rzymie. Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia treningów wraz z moimi nowymi kolegami - powiedział młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

21-latek był związany przez całą swoją dotychczasową seniorską karierę z ekipą z Camp Nou. W sumie rozegrał w jej barwach trzynaście spotkań, w których zdobył dwa gole oraz zanotował trzy asysty.

AS Roma dopinając formalności związane z zakontraktowaniem Carlesa Péreza zrealizowała swoje trzy nadrzędne cele transferowe, ponieważ poza nim pozyskała jeszcze dwóch innych utalentowanych zawodników - Gonzalo Villara i Roger Ibañeza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy