OFICJALNIE: Celtic z transferem Honduranina

2023-08-31 10:17:46; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Celtic z transferem Honduranina
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Celtic FC

Aris Saloniki na Celtic FC zamienił Luis Palma. Szkoci zapłacili za Honduranina cztery miliony euro.

Na początku lipca Celtic opuściła największa gwiazda zespołu, czyli portugalski skrzydłowy Jota, który połasił się na olbrzymie pieniądze zaoferowane mu przez Al-Ittihad.

Do klubu ściągnięto już potencjalnych następców w postaci Hyun-jun Yanga i Marco Tilo, ale w przedostatnim dniu okienka transferowego zdecydowano się jeszcze bardziej wzmocnić rywalizację.

Do Glasgow przeprowadził się Luis Palma, czyli 23-letni skrzydłowy. Co ciekawe, zawodnika już wcześniej łączono z transferem do Szkocji, ale do rywali Celticu zza miedzy, czyli Rangers FC. Ostatecznie były klub Artura Boruca uprzedził swoich sąsiadów i sprowadził Honduranina do siebie.

Sześciokrotny reprezentant Hondurasu w swojej ojczyźnie reprezentował zespół CDS Vida, a przed transferem do Europy zaliczył też epizod w amerykańskim Real Monarchs SLC. Na Stary Kontynent przeniósł się w styczniu 2022 roku, kiedy zasilił Aris Saloniki.

Od tego czasu Palma uzbierał na greckich boiskach 52 występy, w których zdobył 17 bramek i zaliczył 11 asyst.

Poszukujący skrzydłowego z dobrymi liczbami Celtic skusił się na transfer 23-latka. Ta operacja kosztowała Szkotów cztery miliony euro.

Palma podpisał z klubem pięcioletni kontrakt i będzie grał z siódemką na plecach.

- Powodem, dla którego tu jestem, jest próba przyniesienia fanom Celticu tyle szczęścia i radości, ile tylko mogę - odważnie zadeklarował młody skrzydłowy po ogłoszeniu transferu.