OFICJALNIE: Celtic zgłosił 16-letniego Polaka do Ligi Mistrzów

OFICJALNIE: Celtic zgłosił 16-letniego Polaka do Ligi Mistrzów fot. Robert Rachwał [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Robert Rachwał został uprawniony do reprezentowania Celticu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Termin na zgłaszanie kadr zespołów uczestniczących w europejskich zmaganiach minął na początku września. Nie oznacza to jednak kategorycznego zakazu uprawniania kolejnych graczy do udziału w fazach grupowych Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy Ligi Konferencji Europy.

Wynika to z możliwości danej przez UEFA do nieograniczonego wprowadzania zmian na tak zwanej liście B.

Znajdują się na niej wyłącznie piłkarze do 21. roku życia, którzy nieprzerwanie przez okres dwóch lat od 15. urodzin przebywali w danym klubie.

Ten wymógł spełnił między innymi utalentowany Robert Rachwał z Celticu. Dzięki temu przedstawiciele zespołu z Glasgow umieścili 16-letniego pomocnika w gronie obiecujących graczy, których być może zobaczymy w barwach szkockiej drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W tej nie zadebiutuje niestety starszy z naszych rodaków reprezentujący barwy „The Bhoys” - Maik Nawrocki.

Defensor pozyskany z Legii Warszawa nabawił się ostatnio kontuzji uda i nie będzie w stanie wystąpić w większość spotkań o punkty. Z tego powodu Celtic nie zdecydował się na to, by blokował on miejsce w kadrze i przynajmniej jesienią nie zobaczymy go w europejskich pucharach.

Robert Rachwał podpisał w marcu ubiegłego roku profesjonalny kontrakt z ekipą z Glasgow i do tej pory występował w jego młodzieżowych zespołach.

W pierwszej drużynie przydzielono mu numer 99.

„The Bhoys” w fazie grupowej Ligi Mistrzów zmierzą się z Feyenoordem Rotterdam, Lazio i Atlético Madryt.

Na początek zagrają na wyjeździe z mistrzem Holandii w dniu 19 września o godzinie 21:00.

Transmisję z przebiegu tego meczu będzie można śledzić w Polsacie Sport Premium 3.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy