OFICJALNIE: Chicago Fire z ciekawym transferem. Kacper Przybyłko ma nowego konkurenta

OFICJALNIE: Chicago Fire z ciekawym transferem. Kacper Przybyłko ma nowego konkurenta
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Chicago Fire SC

Georgios Koutsias, związany od lat z PAOK-iem, został nowym zawodnikiem Chicago Fire. Młody napastnik będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kacprem Przybyłko.

Młodziutki grecki napastnik trafia do przedstawiciela Major League Soccer w ramach inicjatywy U-22, która pozwala klubom na podpisanie do trzech zawodników do 22 lat przy obniżonej opłacie budżetowej. W ten sposób zespoły mogą kontraktować klasowych młodych piłkarzy, nie obciążając znacznie budżetu.

Koutsias złożył podpis pod umową obowiązującą do 2026 roku. Dodatkowo w porozumieniu zawarto opcję przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

- Georgios jest utalentowanym młodym zawodnikiem z potencjałem, aby natychmiastowo wzmocnić nasz atak. W wieku zaledwie 19 lat ma doświadczenie w konkurencyjnej lidze europejskiej i na młodzieżowym poziomie międzynarodowym. Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Georgiosa w Chicago - powiedział dyrektor sportowy „Strażaków”, Georg Heitz.

19-latek trafia do Stanów Zjednoczonych po wypożyczeniu w Volos NPS. Podczas tej przygody w 23 spotkaniach pięciokrotnie trafiał do siatki.

Gorzej wiodło mu się w seniorskim trykocie macierzystego PAOK-u, w którym na przestrzeni 12 występów nie potrafił zdobyć bramki. Młodzieżowy reprezentant Grecji błyszczał za to w rezerwach trzykrotnych mistrzów kraju.

Obsada ataku Chicago Fire będzie w tym sezonie wyglądać nieco inaczej. Po rekordowym transferze Jhona Durána do Aston Villi za strzelanie odpowiadać będą inne postacie. W zeszłym tygodniu Chicago pozyskało 38-letniego Keia Kamarę - trzeciego strzelca w klasyfikacji wszech czasów MLS (139 goli).

Na Soldier Field trafił również Kacper Przybyłko, który ma za sobą przeciętny sezon (zaledwie pięć goli) spędzony w Philadelphii Union.

Przed Georgiosem Koutsiasem z pewnością wymagająca walka o pierwszy skład w zespole Ezry Hendricksona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy