OFICJALNIE: Chievo zepchnięte na margines. Klub zdegradowany z Serie B

OFICJALNIE: Chievo zepchnięte na margines. Klub zdegradowany z Serie B
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chievo | CONI

Włoski Komitet Olimpijski nie dopuścił Chievo Verona do rywalizacji w Serie B i w ten sposób przyczynił się do upadku klubu poprzez jego degradację do poziomu Serie D.

Drużyna „Gialloblu” plasowała się w minionych latach wielokrotnie w drugiej połowie tabeli włoskiej elity i osiągała ten sukces balansując na granicy życia oraz śmierci poprzez systematycznie rosnące zobowiązania wobec różnych podmiotów.

To igranie z losem musiało w końcu zakończyć się źle dla ekipy z Werony, która najpierw spadła z Serie A w sezonie 2018/2019, a teraz nie została dopuszczona przez Włoski Komitet Olimpijski do udziału w Serie B z powodu niezapłaconych podatków oraz braku przedstawienia wystarczających dowodów zapewniających płynność finansową klubowi w nadchodzących rozgrywkach, co miałoby wykluczyć możliwość jego wycofania z rywalizacji w trakcie nadchodzących krajowych zmagań.

Chievo zaakceptowało decyzję wspomnianego organu, ale zapowiedziało już swoje odwołanie od niej. Nic nie wskazuje jednak na to, aby zespół ze Stadio Marc'Antonio Bentegodi miał zostać przywrócony do gry w drugiej klasie rozgrywkowej, gdzie jego miejsce zajęła Cosenza.

Werdykt podjęty przez Włoski Komitet Olimpijski oznacza w praktyce, że „Gialloblu” będą musieli ogłosić swoją upadłość i rozpocząć nadchodzący sezon w Serie D.

Klub założony w 1929 roku nie święcił wielkich sukcesów na krajowej oraz międzynarodowej arenie, ale dzięki karom nałożonym na poszczególne drużyny za udział w aferze Calciopoli zakończył rozgrywki 2005/2006 na czwartym miejscu i wystąpił w eliminacjach Ligi Mistrzów, gdzie uznał wyższość Lewskiego Sofia w trzeciej rundzie eliminacyjnej (2:2, 0:2).

W przeszłości z Chievo byli związani tacy polscy zawodnicy jak Mariusz Stępiński, Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz czy Kamil Kosowski.

***

Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent

Więcej na temat: Oficjalnie Chievo Werona Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy