OFICJALNIE: Chievo zepchnięte na margines. Klub zdegradowany z Serie B

OFICJALNIE: Chievo zepchnięte na margines. Klub zdegradowany z Serie B
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chievo | CONI

Włoski Komitet Olimpijski nie dopuścił Chievo Verona do rywalizacji w Serie B i w ten sposób przyczynił się do upadku klubu poprzez jego degradację do poziomu Serie D.

Drużyna „Gialloblu” plasowała się w minionych latach wielokrotnie w drugiej połowie tabeli włoskiej elity i osiągała ten sukces balansując na granicy życia oraz śmierci poprzez systematycznie rosnące zobowiązania wobec różnych podmiotów.

To igranie z losem musiało w końcu zakończyć się źle dla ekipy z Werony, która najpierw spadła z Serie A w sezonie 2018/2019, a teraz nie została dopuszczona przez Włoski Komitet Olimpijski do udziału w Serie B z powodu niezapłaconych podatków oraz braku przedstawienia wystarczających dowodów zapewniających płynność finansową klubowi w nadchodzących rozgrywkach, co miałoby wykluczyć możliwość jego wycofania z rywalizacji w trakcie nadchodzących krajowych zmagań.

Chievo zaakceptowało decyzję wspomnianego organu, ale zapowiedziało już swoje odwołanie od niej. Nic nie wskazuje jednak na to, aby zespół ze Stadio Marc'Antonio Bentegodi miał zostać przywrócony do gry w drugiej klasie rozgrywkowej, gdzie jego miejsce zajęła Cosenza.

Werdykt podjęty przez Włoski Komitet Olimpijski oznacza w praktyce, że „Gialloblu” będą musieli ogłosić swoją upadłość i rozpocząć nadchodzący sezon w Serie D.

Klub założony w 1929 roku nie święcił wielkich sukcesów na krajowej oraz międzynarodowej arenie, ale dzięki karom nałożonym na poszczególne drużyny za udział w aferze Calciopoli zakończył rozgrywki 2005/2006 na czwartym miejscu i wystąpił w eliminacjach Ligi Mistrzów, gdzie uznał wyższość Lewskiego Sofia w trzeciej rundzie eliminacyjnej (2:2, 0:2).

W przeszłości z Chievo byli związani tacy polscy zawodnicy jak Mariusz Stępiński, Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz czy Kamil Kosowski.

***

Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent

Więcej na temat: Oficjalnie Chievo Werona Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy