OFICJALNIE: Chojniczanka Chojnice ma nowego trenera
2022-11-24 15:01:00; Aktualizacja: 3 lata temu
Chojniczanka Chojnice ogłosiła nazwisko swojego nowego szkoleniowca. Został nim Krzysztof Brede.
Od połowy 2021 za wyniki odnoszone przez Chojniczankę Chojnice był odpowiedzialny Tomasz Kafarski, który wywalczył z nią awans do I ligi. Jego przygodę z klubem zakończyła seria pięciu porażek z rzędu. W ostatnim spotkaniu w 2022 roku z GKS-em Tychy (1:1) drużynę poprowadził tymczasowo Piotr Kieruzel, a w czwartek wyjaśniło się, kto już na stałe będzie pracował z nią w drugiej części sezonu.
Krzysztof Brede podpisał z Chojniczanką kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.
Dla 41-letniego trenera jest to powrót na „stare śmieci”. W Chojnicach pracował już w sezonie 2017/2018. Ekipa z województwa pomorskiego zajęła wtedy trzecie miejsce w tabeli I ligi. Dla Brede była to premierowa praca w roli pierwszego szkoleniowca. Wcześniej był asystentem między innymi Michała Probierza w Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok.Popularne
Po odejściu z Chojnic trener przez 2,5 roku był związany z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z „Góralami” awansował do Ekstraklasy, po czym w połowie sezonu na najwyższym szczeblu pożegnał się ze stanowiskiem.
Chojniczanka zajmuje aktualnie piętnaste miejsce w tabeli I ligi.







![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)



![Bramkarz opuścił Legię Warszawa. Tam zagra na wiosnę [OFICJALNIE]](img/photos/114543/170x113/mendes-dudzinski-gual.jpg)



![Motor Lublin złożył ofertę za byłego gracza Legii Warszawa [POTWIERDZONE]](img/photos/113195/170x113/motor-lublin.jpg)



![Bramkarz opuścił Legię Warszawa. Tam zagra na wiosnę [OFICJALNIE]](img/photos/114543/90x60/mendes-dudzinski-gual.jpg)



![Motor Lublin złożył ofertę za byłego gracza Legii Warszawa [POTWIERDZONE]](img/photos/113195/90x60/motor-lublin.jpg)




