OFICJALNIE: Claudio Pizarro zakończył karierę | Schönfelder w Werderze

OFICJALNIE: Claudio Pizarro zakończył karierę | Schönfelder w Werderze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Werder Brema

Oscar Schönfelder został zaprezentowany jako nowy piłkarz Werderu Brema. Z klubem żegna się natomiast Claudio Pizarro, który postanowi odwiesić buty na kołek.

Ostatnie dni są dla kibiców Werderu Brema pełne emocji. Najpierw klub rzutem na taśmę zapewnił sobie utrzymanie w Bundeslidze, po bitwie barażowej z Heidenheim, teraz z kolei zakończenie kariery ogłosiła ikona klubu, Claudio Pizarro. Do drużyny dołączył też młody Oscar Schönfelder.

Jeśli Peruwiańczyka to już dawno jasne stało się, że pożegna się z klubem. Z ogłoszeniem decyzji czekał jednak do końca sezonu.

Zrobił to po meczu Heidenheim, w którym ostatecznie nie pojawił się na boisku, za co później przepraszał go o cztery lata młodszy od niego trener, Florian Kohfeldt.

Piłkarz nie miał mu tego za złe. Przyznał, że najważniejsze jest dla niego utrzymanie.

Po meczu drugi najlepszy strzelec w historii Bundesligi spoza Niemiec (pierwszym jest Robert Lewandowski) był podrzucany do góry przez swoich kolegów, którzy po kolei dziękowali mu za lata gry w zielonej koszulce.

Licznik występów Pizarro dla Werderu Brema zatrzymał się na 320. Poza wspomnianym zespołem występował on też w Bayernie Monachium, Chelsea i 1.FC Köln.

Można powiedzieć, że 41-latek jest w pewien sposób spełnionym piłkarzem, jeśli chodzi o piłkę klubową. Ma bowiem na swoim koncie triumf w Lidze Mistrzów, sześć mistrzostw i Pucharów Niemiec oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Jeśli chodzi natomiast o Schönfeldera, to ten trafił do Werderu z Mainz na zasadzie transferu definitywnego.

19-latek to młodzieżowy reprezentant Niemiec, który najlepiej czuje się na pozycji skrzydłowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy