OFICJALNIE: Clinton N'Jie znalazł nowy klub. Po Rosji czas na Turcję

OFICJALNIE: Clinton N'Jie znalazł nowy klub. Po Rosji czas na Turcję fot. DYnamo Moskwa
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sivasspor Kulübü

28-letni Clinton N'Jie związał się dwuletnią umową z tureckim Sivassporem. Wcześniej kameruński napastnik występował w Dynamie Moskwa, z którym na początku lipca rozwiązał kontrakt.

Dotychczasową karierę Clintona N'Jie należy uznać za niemałe rozczarowanie. Kameruńczyk w 2011 roku opuścił ojczyznę, by zasilić akademię Olympique’u Lyon. Po czasie zadebiutował w pierwszej kadrze lyończyków, generując zainteresowanie wielu klubów.

Finalnie najbardziej zdeterminowany był Tottenham, który wyłożył za 22-letniego wtedy napastnika ponad 14 milionów euro.

Z perspektywy czasu ruch ten okazał się niewypałem „Kogutów”. Kameruńczyk po sezonie wrócił na francuskie boiska, zasilając początkowo w ramach wypożyczenia szeregi Olympique’u, lecz tym razem tego z Marsylii.

W 2017 roku ekipa ze Stade Vélodrome wykupiła afrykańskiego piłkarza definitywnie za siedem milionów euro.

Po staniu się pełnoprawnym zawodnikiem OM Clinton N'Jie wyraźnie spuścił z tonu, frustrując kibiców swoją niemocą strzelecką i zmarnowanymi sytuacjami.

Dwa lata później odszedł do wspomnianego Dynama, gdzie cenił sobie wyjątkowo życie w Rosji. Piłkarz kilkukrotnie zachwalał standardy życia w tym kraju, jak i jego atrakcyjność turystyczną.

Na rosyjskich boiskach nie układało mu się jednak zbyt dobrze. W koszulce „Biało-Niebieskich” rozegrał na przestrzeni trzech lat 66 spotkań, w których trafiał do siatki zaledwie sześć razy i czterokrotnie asystował. Wraz z końcem poprzedniej kampanii 28-latek zakończył swą przygodę w Moskwie.

Kolejnym przystankiem w jego karierze będzie Sivasspor. W ekipie „Yiğidolar” Kameruńczyk otrzyma szanse do współpracy z Maksem Gradelem, Mustaphą Yatabaré czy Karolem Angielskim, który przybył tu na początku lipca z Radomiaka Radom.

42-krotny reprezentant „Nieposkromionych Lwów” parafował z dziesiątą ekipą poprzedniej edycji tureckiej Süper Lig dwuletni kontrakt.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy