OFICJALNIE: Connor Wickham znowu zmienia klub. Anglik robi krok do przodu

2023-02-17 09:46:49; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Connor Wickham znowu zmienia klub. Anglik robi krok do przodu Fot. Cardiff City
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Cardif City

29-letni Connor Wickham został zawodnikiem Cardiff City. Niespełniony angielski talent pomoże walijskiej drużynie utrzymać się w Championship.

Środkowy napastnik z Hereford z pewnością nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Swego czasu ten kreowany był na przyszłość angielskiej piłki, co oczywiście w żadnym stopniu się nie spełniło.

Jednym z istotnych powodów niepowodzenia Wickhama były nękającego go regularnie urazy. Szczególnie zerwanie więzadła krzyżowego w listopadzie 2016 roku odcisnęło na nim spore piętno, wymuszając na nim bardzo długą pauzę, gdy ten znajdował się w niezłej formie.

Przez lata swojej kariery Wickham nie potrafił osiąść w żadnym klubie na dłużej. Były piłkarz Crystal Palace, Sunderlandu, Sheffield Wednesday czy Leeds United dopisał do swojego CV właśnie nowy zespół.

29-latek podpisał kontrakt z występującym na poziomie Championship Cardiff City. Walijska ekipa wykorzystała sytuację byłego młodzieżowego reprezentanta Anglii, który wcześniej rozwiązał umowę z Forest Green Rovers.

Mistrz Europy do lat 17 z 2010 roku związał się z „The Bluebirds” do końca sezonu.

Nowa drużyna wychowanka Ipswich Town dysponuje najmniej skuteczną ofensywą w całej stawce (24 gole), a więc Wickham będzie miał co do roboty.

Zespół z Cardiff City Stadium walczy w tym sezonie o utrzymanie, balansując na linii bezpieczeństwa. Podopieczni Sabriego Lamouchiego tkwią na 21. miejscu w ligowej tabeli. Od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie dwa „oczka”.

Dla 29-letniego snajpera to oczywiście powrót na drugi szczebel krajowych rozgrywek. Do tej pory zanotował na nim 102 występy, 24 trafienia i dziewięć asyst.