Oficjalnie: Copa América 2016 w... USA

Oficjalnie: Copa América 2016 w... USA
Dawid Michalski
Dawid Michalski
Źródło: CONMEBOL | CONCACAF

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej oficjalnie potwierdzono, że kolejny turniej Copa América odbędzie się w 2016 roku. Co więcej, zostanie on rozegrany w... USA.

To niespotykana sytuacja, gdyż w całej 98-letniej historii tego turnieju, ani razu nie odbył się on poza granicami Ameryki Południowej. Ma być to w pewien sposób podniesienie rangi Copa América, która w 2016 roku będzie obchodzić swoje 100-lecie.

W odróżnieniu od obecnych reguł, według których w turnieju bierze udział dziesięć reprezentacji z Ameryki Południowej oraz gościnnie dwie ze strefy CONCACAF (Konfederacja piłki nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów), w 2016 roku zagra sześć ekip z regionów Ameryki Północnej i dziesięć z Ameryki Południowej.

Data turnieju również jest pewnym odejściem od reguł, gdyż normalnie turniej Copa América odbywa się co cztery lata, czyli w normalnych warunkach powinien on mieć miejsce dopiero w 2019 roku (w 2015 odbędzie się w Chile).

Co ciekawe, rozgrywki będą trwały w dniach 3-26 czerwca 2016 roku, co koliduje z Mistrzostwami Europy. Turniej rozgrywany we Francji rozpocznie się 10 czerwca, a zakończy 10 lipca 2016 roku.

Ten specjalny turniej otrzymał również swoją nazwę - Copa América Centenario.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy