OFICJALNIE: Cristian Romero w Atalancie

OFICJALNIE: Cristian Romero w Atalancie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Juventus | Atalanta

Atalanta doszła do porozumienia z Juventusem w sprawie nabycia praw do Cristiana Romero.

Zgodnie z przewidywaniami, bergamczycy kontynuują zbrojenie się przed powrotem do Ligi Mistrzów, w której w poprzednim sezonie udało się dotrzeć do ćwierćfinału. Najpierw ich szeregi zasilił Simone Muratore i powędrował od razu na wypożyczenie do Regginy, gdyż jego transfer przeprowadzono z myślą o przyszłości.

W ostatnim czasie Atalanta potwierdziła jeszcze angaż Aleksieja Miranczuka, który kosztował ją 14,5 miliona euro, co sprawia, że jest to trzecia najwyższa operacja w jej historii. Teraz, niejako na deser, do zespołu przybył Cristian Romero.

Środkowy defensor w ciągu trzech lat po raz trzeci zmienia pracodawcę. Z Bergano wyruszył on do Genoi, a stamtąd do Juventusu. Turyńczycy zapłacili za niego 26 milionów euro, lecz nawet nie było mu dane zadebiutować, gdyż od razu wysłano go na wypożyczenie do poprzedniej ekipy.

Teraz 22-latek notuje następne wypożyczenie (dwuletnie), lecz tym razem z opcją transferu definitywnego. Za krótkoterminowe nabycie praw do zawodnika „Orobici” zapłacą dwa miliony euro, a kwota ta będzie mogła wzrosnąć o dodatkowe dwa miliony euro z racji bonusów.

Ponadto, jeśli trzecia ekipa Serie A zechce wykupić Argentyńczyka, na konto „Starej Damy” trafi 16 milionów euro. W sumie operacja szacowana jest zatem na równo 20 milionów euro.

Romero w poprzedniej kampanii uzbierał 33 występy okraszone golem i dwoma asystami. Łącznie w samej włoskiej ekstraklasie było mu dane wystąpić jak dotąd 57 razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy