OFICJALNIE: Czas rozstań w Miedzi Legnica. Dziesięciu ważnych piłkarzy odchodzi z klubu po spadku

OFICJALNIE: Czas rozstań w Miedzi Legnica. Dziesięciu ważnych piłkarzy odchodzi z klubu po spadku fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała, że drużynę w sezonie 2023/2024 nie będzie reprezentowało aż dziesięciu zawodników, w tym kapitan Szymon Matuszek.

Po awansie do Ekstraklasy triumfator I ligi miał bardzo ambitne plany. Świadczyły o tym ruchy kadrowe.

Sprowadzeni zostali między innymi znani z gry w angielskich klubach Luciano Narsingh oraz Ángelo Henríquez.

W rzeczywistości zespół nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu i już na samym początku został zepchnięty na dno tabeli. To oznaczało konieczność bronienia się przed spadkiem.

Zimą niewiele się pod tym kątem zmieniło, dlatego włodarze szukali ratunku w następnych wzmocnieniach kadrowych. Przybył choćby Kamil Drygas.

Koniec końców klub nie zdołał utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej i jako pierwszy ze spadkowiczów przypieczętował swój los.

Dzisiaj Miedź poinformowała o pierwszych zmianach dotyczących składu. Odchodzi aż dziesięciu zawodników.

Z ekipą żegnają się kapitan Szymon Matuszek, wspomniani Narsingh i Henríquez, Dimityr Wełkowski, Levent Gülen, Olaf Kobacki, Paweł Lenarcik, Hubert Matynia, Santiago Naveda oraz Maxime Dominguez.

Część z tych piłkarzy na pewno zostanie w Ekstraklasie. Dla przykładu Dominguez ma kontynuować karierę w Rakowie Częstochowa.

Skala rozstań jasno pokazuje, że w Legnicy wszystko zaczyna się od nowa.

„Panowie, dziękujemy za reprezentowanie barw Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze!” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy