OFICJALNIE: Czereszewski dyrektorem sportowym Stomilu

OFICJALNIE: Czereszewski dyrektorem sportowym Stomilu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Stomil Olsztyn

Sylwester Czereszewski został dyrektorem sportowym Stomilu Olsztyn.

To drugie głośne nazwisko, które pojawiło się wśród działaczy Stomilu w ostatnich tygodniach. Wcześniej potwierdzono zatrudnienie w roli prezesa Wojciecha Kowalewskiego, którego jedną z pierwszych decyzji okazał się angaż Czereszewskiego.

Były ofensywny pomocnik, szybko ochrzczony słynnym pseudonimem „Pele z Klewek”, profesjonalną karierę piłkarską rozpoczął właśnie w barwach Stomilu w 1988 roku. W Olsztynie grał do 1990 roku i potem w latach 1992-1997, aż trafił do Legii Warszawa. Krótko występował też w klubach zagranicznych - chińskim Jiangsu Shuntian i cypryjskim AEL-u Limassol.

Biało-czerwoną koszulkę reprezentacji Polski zakładał w 23 meczach, strzelając cztery bramki.

Ze Stomilem współpracował nie tylko jako zawodnik, ale też w innych rolach - choćby szukał finansowania dla odradzającego się kilkanaście lat temu klubu, a w ostatnim sezonie pełnił rolę asystenta trenera.

W Olsztynie mieszka od dawna i jest z nim blisko związany - także poprzez biznes, gdyż prowadzi akademię piłkarską Czereś Sport.

W roli dyrektora sportowego bezpośrednio zastępuje Remigiusza Lembowicza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy