OFICJALNIE: Czistiakow w Zenicie Sankt Petersburg

OFICJALNIE: Czistiakow w Zenicie Sankt Petersburg
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Zenit Sankt Petersburg | FK Rostów | Championat.com

Zenit Sankt Petersburg poinformował o sprowadzeniu Dmitrija Czistiakowa.

Sytuacja w defensywie mistrza Rosji do łatwych nie należy. Wystarczy wspomnieć, że Sergiej Siemak do tej pory miał do swojej dyspozycji ledwie trzech nominalnych stoperów w osobach Dejana Lovrena, Jarosława Rakickiego oraz Daniły Prochina. Na dodatek ostatni z wymienionych gracz ma zaledwie 19 lat i nikłe doświadczenie.

W związku z tym o angażu nowego środkowego obrońcy mówiło się już od dawna. Celem numer jeden był Dmitrij Czistiakow i wydawało się, że transfer zostanie sfinalizowany jeszcze przed szóstym października, a więc ostatecznym terminem zgłoszenia piłkarzy do rejestracji w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Tak się jednak nie stało, a według serwisu internetowego championat.com, przyczyną była niechęć Siemaka do rozstania się z Dienisem Tierientjewem. Ostatecznie szkoleniowiec wyraził zgodę na odejście prawego defensora do FK Rostów za 300 tysięcy euro, a w odwrotnym kierunku powędrował Czistiakow.

26-latek, szkolony w akademii młodzieżowej Zenitu, został wypożyczony do 30 czerwca 2021 roku za 400 tysięcy euro, a ponadto ekipa z Sankt Petersburga weszła w posiadanie opcji transferu definitywnego.

Gracz ten ma za sobą już pierwsze powołania do seniorskiej reprezentacji Rosji, a jego bilans w Priemjer-Lidze to 24 spotkania i jedno trafienie.

Przed nim do „Piterców” dołączyli wspomniany Lovren oraz Wendel.

Okno w Rosji obowiązuje do 17 października.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy